Úvod Politika Janckulík odchádza z koalície, možno vstúpi do KDH

Janckulík odchádza z koalície, možno vstúpi do KDH

Foto: archív

Poslanec Národnej rady SR Igor Janckulík odchádza z klubu Mosta-Híd a vládnej koalície. Považuje za neprípustné, aby ľudia na najvyšších a citlivých politických miestach mali prepojenia na mimoriadne pochybné osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé z napojení na mafiu a vo svojej krajine dokonca trestne stíhané. V parlamente vraj bude zatiaľ pôsobiť ako nezaradený poslanec.

Informoval o tom vo svojom stanovisku. V parlamente sa ako nezaradený poslanec mieni ďalej snažiť pomáhať bežným ľuďom, ako sa usiloval podľa vlastných slov aj doteraz. S predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom sa rozišli korektne. Svoj krok s ním Janckulík prebral. Janckulík svoj odchod naznačoval už pred štvrtkovým rokovaním rozšíreného predsedníctva strany. Po ňom Bugár informoval, že minister vnútra Robert Kaliňák by mal odstúpiť.

Uviedol, že v strane naďalej prevláda takýto názor, ale na upokojení situácie v prvom rade musí konať Smer-SD. Podľa toho, ako sa Smer-SD rozhodne, Most-Híd zaujme stanovisko. Koľko budú bugárovci čakať, nie je jasné. Bugár si však nemyslí, že by bolo potrebné obetovať vládu ako celok. Janckulík nemusí byť jediný, kto zo strany a koalície odíde, ak Kaliňák neodstúpi.

Janckulík sa do parlamentu dostal na kandidátke strany Sieť. Keď sa strana začala rozpadať, spolu s ďalšími štyrmi poslancami zo strany vystúpil a stal sa nezávislým poslancom NR SR, zaradeným v poslaneckom klube Most-Híd. Nedávno prenikli na verejnosť informácie o tom, že Janckulík uvažuje o vstupe do KDH – mal o tom rokovať s predsedom tejto strany Alojzom Hlinom.