Úvod Politika Kiska má tajné plány v politike, zatiaľ ich nechce prezradiť

Kiska má tajné plány v politike, zatiaľ ich nechce prezradiť

Foto: archív

Prezident SR Andrej Kiska chce urobiť všetko pre to, aby nová vláda bola dobrá a slušná. Svoju konkrétnu predstavu plánuje prezradiť koncom roka. Uviedol to mimoriadnej diskusnej relácii 25 v televízii Markíza. „V prvom rade som pokladal za svoju povinnosť už oznámiť, že nebudem kandidovať za prezidenta. Predsa len, treba dať priestor novým kandidátom, ktorí uvažujú, aby sa ukázali, možno niektorí čakali na moje rozhodnutie,“ povedal Kiska.

Doplnil, že zároveň pokladal za svoju povinnosť povedať ľuďom, že nechce z politického života odísť. „Potrebujem mať čas na to, aby som mohol všetko pripraviť, naplánovať. To, čo plánujem spraviť, oznámim neskôr, skutočne ku koncu roka s tým, že už presne chcem povedať, čo by to malo byť,“ uviedol Kiska.

Kiska neodpovedal však na otázky, či plánuje založiť novú politickú stranu, alebo vstúpiť do existujúcej. Taktiež nekomentoval mená ľudí, s ktorými sa chce v budúcnosti v tejto veci rozprávať. Portál čas.sk priniesol informáciu, že prezidentov hovorca Roman Krpelan priznal Kiskovo pravidelné stretávanie sa s bývalým podpredsedom Dzurindovej vlády a ministrom financií Ivanom Miklošom.

Ak by Andrej Kiska v roku 2020 kandidoval za politickú stranu, prípadne sa stal aj jej predsedom, bolo by to po prvý raz v histórii Slovenskej republiky, ale aj Československa, keď bývalá hlava štátu po skončení svojho prezidentského mandátu vstúpi do politickej súťaže v parlamentných voľbách.

Prezident Andrej Kiska v TV Markíza: