Úvod Z DOMOVA Kiska podporil Remišovú na post predsedníčky Za ľudí, niektorým spolustraníkom sa to...

Kiska podporil Remišovú na post predsedníčky Za ľudí, niektorým spolustraníkom sa to nepáči

Veronika Remišová a Andrej Kiska. (Foto: archív)

Súčasný predseda strany Za ľudí Andrej Kiska, ktorý ohlásil odchod zo svojho postu i z politiky, verejne podporil súčasnú podpredsedníčku strany, vicepremiérku a ministerku pre investície a regionálny rozvoj Veroniku Remišovú ako svoju nástupkyňu. Zdôvodnil to jej niekoľkoročnými skúsenosťami v politike.

„Ona ako predsedníčka by s Jurajom Šeligom, ktorý patrí medzi najväčšie politické talenty na Slovensku, dokázali vytvoriť úžasne silný tandem, ktorý by stranu dokázal potiahnuť. Je to pre mňa úplne ideálny scenár,“ vyhlásil Kiska.

„Ďakujem Andrejovi Kiskovi za prejavenú dôveru a podporu. Veľmi si to vážim,” reagovala Remišová pre médiá. Dodala, že v najbližšom čase oznámi, či bude kandidovať za šéfku strany. Remišová chce o vízii strany hovoriť s členmi v regiónoch. Chce tak urobiť ešte pred snemom, ktorý sa má konať 8. augusta tohto roku.

Na šéfa strany však zrejme bude kandidovať aj ďalší jej podpredseda Juraj Šeliga, ktorý kandidatúru nevylúčil. Členov predsedníctva Za ľudí Miroslava Kollára a Tomáša Valáška Kiskova podpora Remišovej prekvapila a zdôraznili na potrebu slobodnej voľby delegátov na sneme.

Podľa Kollára to nie je férové k Jurajovi Šeligovi, on samotný však tiež zvažuje svoju kandidatúru na predsednícky post. Ani členka predsedníctva a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zatiaľ nechce uzatvárať debatu o možnom predsedovi.