Úvod Politika Kiska sa tajne stretol s predstaviteľmi Progresívneho Slovenska

Kiska sa tajne stretol s predstaviteľmi Progresívneho Slovenska

21. mája 2018 o 9:50 h vchádzajú predstavitelia strany Progresívne Slovensko Zuzana Čaputová, Ivan Štefunko a Michal Truban do Prezidentského paláca na rokovanie s Andrejom Kiskom zadným vchodom z Banskobystrickej ulice. (Foto: archív)

Andrej Kiska sa po tom, ako oznámil, že už nebude kandidovať v budúcoročných prezidentských voľbách, stretáva s viacerými politikmi. Po svojom rozhodnutí totiž jedným dychom oznámil, že z politiky po skončení mandátu určite neodchádza. Naposledy sa tajne stretol s vedením ambiciózneho Progresívneho Slovenska, ktoré však v prieskumoch preferencií politických subjektov dosahujú len okolo troch percent.

„Zuzana Čaputová, Ivan Štefunko a Michal Truban idú do Prezidentského paláca, asi rokovať o kandidatúre Čaputovej na prezidentku, alebo o spolupráci Kisku a Progresívneho Slovenska,“ špekuluje čitateľ, ktorému sa podarilo odfotiť trojicu, ako vchádza do sídla hlavy štátu zadným vchodom.

Kisku zrejme omrzeli slabé kompetencie prezidenta. A aj keď vlani po narodení syna vyhlásil, že stranu zakladať nebude, po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je všetko inak. „Politický zápas, ktorý som začal v roku 2014, nepovažujem za skončený,“ vyhlásil nedávno Kiska.

Jeho slová potvrdzuje práve návšteva “progresívcov”, ktorí sa netaja smelými ambíciami. „Majú s Andrejom Kiskom priateľský vzťah a sú s ním v stálom kontakte. Rozprávali sa o aktuálnej politickej situácii a o potrebe radikálnej zmeny na Slovensku,“ povedal hovorca strany Ľubomír Ondrejkovič.

„Prezident Andrej Kiska pravidelne komunikuje s predstaviteľmi politických strán na Slovensku, ide o neoficiálne prijatia, ktoré sa v programe nezverejňujú,“ reagoval hovorca prezidentskej kancelárie Roman Krpelan. Dodal, že Kiska sa stretáva aj s inými politikmi.

Foto: archív