Úvod Z DOMOVA Kollár sa k návrhu na svoje odvolanie pre styky s Kočnerom postaví...

Kollár sa k návrhu na svoje odvolanie pre styky s Kočnerom postaví čelom

Boris Kollár a Marián Kočner. (Fotomontáž:archív)

Predseda opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár sa postaví čelom k návrhu na odvolanie z postu predsedu parlamentného výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Povedal to na tlačovej konferencii.

„Postavím sa k tomu čelom. Ja nemám čo skrývať. Ja som nebol v politike, keď som bil bandu s Mariánom Kočnerom Ja som si s ním 2000 SMS nepísal,“ reagoval na otázku, ako sa postaví ku Glváčovmu návrhu na jeho odvolanie z postu predsedu výboru.

Glváč vo svojom stanovisku k odstúpeniu avizoval, že spolu s kolegami pripravia návrh na odvolanie Kollára z funkcie predsedu výboru a dúfa, že to opozícia podporí. „Bol to práve on, kto ma s Mariánom Kočnerom zoznámil, on s ním riešil biznis na Donovaloch, chodievali spolu na plesy a na koncerty.

Alebo tieto kontakty sú slušné, v poriadku a neprekážajú im? Ja osobne nepoznám v politike osobu, ktorá by mala intenzívnejšie kontakty s Kočnerom ako on,“ skonštatoval. To, že mal Glváča s Kočnerom zoznámiť, považuje Kollár za „absolútny blud“.

Glváč oznámil, že končí vo funkcii podpredsedu parlamentu. Tvrdí, že tak urobil preto, lebo mu záleží na tom, aby strana Smer-SD v budúcoročných voľbách zvíťazila. V parlamente mal koncom októbra čeliť odvolávaniu pre jeho údajnú komunikáciu s podnikateľom obžalovaným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Poslancom sa však nepodarilo schváliť program mimoriadnej schôdze. Následne verejnosť informoval, že svoje rozhodnutie čoskoro oznámi.