Úvod Z DOMOVA Kollár: Titul mám legálne, ospravedlňovať sa nebudem

Kollár: Titul mám legálne, ospravedlňovať sa nebudem

Boris Kollár. (Foto: archív)

Predseda parlamentu Boris Kollár a šéf strany Sme rodina má podozrenia z plagiátorstva pri svojej diplomovej práci vysvetľovať budúci týždeň koaličným partnerom. Na zasadnutie klubu ho pozvalo hnutie OĽaNO aj SaS. TASR o tom informovali Dáša Macaríková z mediálneho tímu OĽaNO a hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Pretože aj po tlačovom brífingu Borisa Kollára ostáva veľa nezodpovedaných otázok, pozvali sme si predsedu Národnej rady SR na rokovanie poslaneckého klubu hnutia OĽaNO,“ informovala Macaríková. Rokovanie sa uskutoční v pondelok 29. júna. Poslanci hnutia zaujmú stanovisko po tomto stretnutí.

Na otázky poslancov má Kollár odpovedať aj na poslaneckom klube SaS 1. júla. „Strana SaS berie na vedomie rozhodnutie Borisa Kollára nepoužívať magisterský titul. Zároveň je to však pre Borisa Kollára žltá karta od poslancov NR SR za SaS,“ zdôvodnila strana zaradenie mimoriadneho bodu na rokovanie klubu. Podľa predsedníčky poslaneckého klubu Anny Zemanovej predseda parlamentu pozvanie prijal.

Kollár na tlačovke vyhlásil, že svoj magisterský titul získal legálne a a nemá sa za čo ospravedlňovať. V politike titul nemieni viac používať, aby vraj nedával nikomu zámienku na útoky na koalíciu.