Úvod Z DOMOVA Kollár: Zásah NAKA vo Fun rádiu bol cirkus, prišli na piatich autách...

Kollár: Zásah NAKA vo Fun rádiu bol cirkus, prišli na piatich autách po štyri faktúry

Boris Kollár. (Foto: TASR)

Policajný zásah v sídle Fun rádia v Bratislave považuje predseda Národnej rady SR Boris Kollár za policajný cirkus, ktorým chce polícia prekryť zlyhanie pri ochrane hraníc. Zdôraznil, že akcia nemá nič spoločné s politikou. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) si podľa Kollára prišli po faktúry, ktoré už boli odovzdané pred tromi mesiacmi.

Šéf parlamentu nevedel povedať, aké konkrétne dokumenty policajtov zaujímali. Od vedenia rádia sa dozvedel, že malo ísť o faktúry. Myslí si, že sa týkali dodávateľsko-odberateľských vzťahov.

„Nevediem to rádio, nechodím tam, nevstupujem do toho, riadi si to manažment spoločnosti, od koho nakupuje, komu predáva, akú reklamu vysiela,“ priblížil Kollár, ktorý podľa svojich slov nie je konateľom ani štatutárom rádia, ale len konečným užívateľom výhod. Informoval tiež, že v rámci akcie nebol nikto zadržaný ani obvinený.

Šéf parlamentu kritizuje, že policajti prišli na piatich autách po štyri faktúry, ktoré už má NAKA k dispozícii tri mesiace. Vedenie polície chce touto akciou podľa neho prekryť svoju neschopnosť v súvislosti s ochranou hraníc.

Pripomenul, že po voľbách sa zaviedli kontroly na hraniciach so Slovenskom Poľsko, Rakúsko i Českom. „Veľmi ma mrzí, že takýmto spôsobom sa prekrývajú veci. Pretože nič iné ako cirkus mi to nepripadá,“ povedal.

Príslušníci NAKA zasahovali v rámci akcie Targety na 17 miestach v rámci Slovenska. Akcia bola zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti, ktorá mala byť páchaná v rokoch 2011 až 2021 so škodou na DPH vo výške približne 7,5 milióna eur.

Na zásah reagovala aj spoločnosť Radio Group, do ktorej portfólia patrí aj Fun rádio. Nie je si vedomá nijakého porušenia zákonov, ponúkla plnú spoluprácu a predložila všetky požadované dokumenty a informácie.