Úvod Politika Lavrov: Moskva stratila záujem o zrušenie sankcií

Lavrov: Moskva stratila záujem o zrušenie sankcií

Foto: AFP

Kremeľ stratil záujem o zrušenie západných sankcií. Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov tvrdí, že Rusko sa stavia k ekonomickým obmedzeniam ako k „obrovskej možnosti, ktorú treba maximálne využiť na posilnenie potravinovej aj technologickej sebestačnosti“.

Moskva tak bude pokračovať v rozvoji poľnohospodárstva, vytváraní efektívnych alternatívnych platobných systémov a nadväzovaní obchodných vzťahov s krajinami, ktoré prejavia záujem o spoluprácu.

Otázka sankcií je pre Rusko neveľmi aktuálna, keďže Rusko ich nezaviedlo a ani nemieni rokovať o podmienkach ich zrušenia. Dôležité je podľa Lavrova len to, ako efektívne dokáže využiť túto situáciu pre vlastný rozvoj.

9 komentárov

  1. Nad sebestačnosťou v potravinách by malo aj Slovenská vláda uvažovať. Donášame nekvalitné potraviny napriek tomu, že máme svoju úrodnú zem, mali sme svoje mäso kontrolované pravidelne. Dnes je dovoz z Polska a snažia sa k nám na trh dostať USA z modifikovanými potravinami. Ani nevieme či hovädzie nie je infikované zo šialených kráv. JRD by vrátilo zamestnanosť do dedín aj miest- ale hlavne zdravé naše potraviny na náš stôl.

  2. sebestačnost nám už nedovolia. Skoro tri desaťročia trvalo, kým nám ju vzali. Už nás len pritlačia k múru. A pokiaľ sa nespamätáme, tak nás ani nebudu musieť pritláčať.

  3. CO TAK VYSTUPIT S EU VYHODIT VSETKYCH VOJAKOV S NATO A TIEZ DOSTANEME EMBARGO A ZA 3 ROKY SME SEBESTACNY BEZ MIGRANTOV A NEZAMESTNANOST BY SA BLIZILA K 0

  4. európa si zaviedla sankcie proti sebe samej a dovolila USA a NATO natlačiť do svojho dvora TROJSKÉHO KOŇA samozničenia . Prečo by ich malo Rusko proti jej vôli zrušiť ???!

  5. Chybou bolo,že sa zrušilo to čo bolo pre spoločnosť prospešné.
    Najlepší prepracovaný program v poľnohospodárstve,dnes totálne zrujnovany.
    Kto mal zásluhu na tomto vieme dobre.

  6. EU se stala obětí amíků. Obchod USA s Ruskem se měří na jednotky porocent a tak se amíci dívají na sankce jako na srandu, ale EU a zejména Německo má obchodní vztahy s Ruskem cca 50% svého vývozu. Ten, kdo je v prdeli určitě nebude Rusko. I u nás se některé firmy, vazané na vývoz do RF, položí. Sankce jsou amíky vypočítaný útok na EU, samozřejmě pod pláštíkem trestu pro agresora. A pro amíky je to příležitost jak se dostat k lizu u obchodu s plynem. Šťastní chudí duchem, kteří tuto hloupou akcineprohlédli a podporují.

Comments are closed.