Úvod Z DOMOVA Matovič priznal, že aj jeho diplomovka je plagiát. Odstúpi až potom, keď...

Matovič priznal, že aj jeho diplomovka je plagiát. Odstúpi až potom, keď splní predvolebné sľuby

Igor Matovič. (Foto: archív)

Vykradol svoju diplomovú prácu, ako viacerí pred ním? Igor Matovič je plagiátor a svoju záverečnú prácu o daňovom systéme z roku 1998 odpísal z dvoch kníh, tvrdí o premiérovi Denník N. Matovič reagoval statusom na sociálnej sieti, v ktorom priznal, že školu „flákal“ a ospravedlnil sa všetkým poctivým študentom, ktorí získali titul bez „fintičiek“.

„Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu,“ napísal premiér.

Nikdy sa vraj svojím titulom nechválil a nikdy si ho iniciatívne nepísal, až vraj policajti „hlavou krútili“. „Prečo? Lebo som školu posledné dva ročníky doslova flákal a verejne som to x-krát priznal,“ pokračoval vo svojom statuse.

„V štvrtom ročníku som si založil živnosť a v piatom som už zamestnával 2000 ľudí. Ten, kto podnikal, pochopí, že v takom tempe bola škola na jednej z mojich posledných koľají…

A nakoniec som bol rád, že to mám za sebou. Na tie dva roky vôbec nie som hrdý. Nechodil som na prednášky a na cvikách som bol často duchom neprítomný, či mysľou v mojej firme.

Či som zvykol odpisovať? Zvykol. Často? Keď som sa nestihol naučiť, tak určite, ak sa dalo. Bolo to správne? Nebolo. Či by som pre to mal o titul prísť? Zrejme áno … a koniec-koncov takú zmenu zákona som si u pána ministra školstva a pani ministerky spravodlivosti objednal. Či pre to odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil.

Potom si pôjdem žiť späť môj súkromný život. S čistým svedomím a bez titulu,“ dodal Matovič a ospravedlnil sa všetkým „poctivým študentom, ktorí dokázali vyštudovať bez jediného odpisovania, našepkávania a iných fintičiek.“