Úvod Z DOMOVA Minister Mičovský priznal, že premiér by mal pre kauzu diplomovky odstúpiť

Minister Mičovský priznal, že premiér by mal pre kauzu diplomovky odstúpiť

Ján Mičovský. (Foto: archív)

Počas rokovania pléna Národnej rady SR sa k opozičnému návrhu na odvolanie predsedu vlády SR Igora Matoviča vyjadril aj prítomný minister pôdohospodárstva Ján Mičovský, nominovaný OĽaNO.

“V  slušnej, normálnej krajine by vysoký ústavný činiteľ za prehrešok či mladícku nerozvážnosť odstúpil,” povedal Mičovský a dodal, že po troch volebných obdobiach Smeru-SD Slovensko nie je normálnou krajinou. Za pár mesiacov novej vlády sa však podľa neho zázraky robiť nedajú.

„Niektoré veci by mali zaznieť úprimnejšie a otvorenejšie. Sme zástupcami ľudu a sľúbili sme, že vieme a budeme slúžiť krajine inak ako tí pred nami, že sa budeme v takýchto chvíľach správať inak,“ vyhlásil minister. Matoviča ako politika vraj nestvoril nik iný iba terajší opoziční poslanci.

Nezaradený opozičný poslanec Ján Ferenčák a Ľubomír Petrák za Smer-SD ocenili, že Mičovský ako jediný priznal, že premiér by mal odstúpiť. Nezaradený poslanec Erik Tomáš postrehol, že koalícia zaujala podstatne rozdielny postoj pri kauze diplomovej práce predsedu parlamentu Borisa Kollára a šéfa hnutia Sme rodina ako pri Matovičovej diplomovke.

„Páči sa mi, že ste to priznali. Čakal som, že poviete pravdu naplno, ale neurobili ste to. Pre zachovanie vlády ste sa rozhodli zaviesť dvojitú morálku,“ komentoval Mičovského vyjadrenie nezaradený člen zákonodarného zboru Ján Podmanický.