Novinári demonštratívne odišli z tlačovky ĽSNS

  Foto: archív

  Strana Kotleba – ĽSNS ohlásila v priestoroch NR SR tlačovú konferenciu o ich návrhu zákona o vyrovnanom rozpočte na rok 2018. Pred ňou sa uskutočnila tlačovka OĽaNO, na ktorej sa zúčastnila vyše desiatka novinárov s množstvom kamier.

  Kotlebovci ozrejmili verejnosti, čo sa následne stalo: “Keď sme po tlačovej konferencii poslancov OĽaNO vystúpili na pódium my (poslanci ĽS Naše Slovensko Martin Beluský a Milan Uhrík – pozn. red.), prítomní kameramani si začali skladať kamery a postupne všetci novinári demonštratívne odišli von za dvere. Tam zbalení čakali, kým skončíme, aby sa mohli vrátiť späť do miestnosti nakrúcať ďalšiu tlačovku poslancov OĽaNO, ktorá nasledovala po nás.”

  “Ani len nesnažili predstierať nejakú objektivitu, že by si našu tlačovku k naozaj praktickému návrhu zákona aspoň zo zdvorilosti vypočuli. Jasnejší dôkaz o existujúcej mediálnej cenzúre a prebiehajúcej informačnej vojne už ani neexistuje,” napísali kotlebovci na svojej oficiálnej stránke.

  Ako ďalej uviedli, “ĽSNS môže urobiť hocičo, môže pripraviť aj ten najlepší zákon na svete”, médiá stranu väčšinou účelovo odignorujú. „Naopak, poslancov zo štandardných oligarchistických a zbohatlíckych strán propagujú pri každej hlúposti,” kritizuje prístup mainstreamu Kotlebova strana.

  Kotlebovci však nie sú jediní, ktorých činnosť mainstreamové médiá cenzurujú. Nedávno zaslal sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin list generálnemu riaditeľov RTVS Rezníkovi, v ktorom sa sťažoval na cenzúru ohľadne podania trestného oznámenia na vládu Mikuláša Dzurindu za povolenie preletov lietadiel NATO, ktoré zabili vyše 2 000 civilistov v bývalej Juhoslávii.

  Túto správu pritom zverejnilo aj viacero zahraničných médií. Harabin prisľúbil, že ak ani táto výzva nepomôže, spraví právne kroky k tomu, aby boli zrušené povinné koncesionárske poplatky.

  Foto: archív