Úvod Z DOMOVA Pellegrini: Matovič vnáša do riadenia štátu chaos

Pellegrini: Matovič vnáša do riadenia štátu chaos

Foto: archív

Expremiér Peter Pellegrini upozorňuje na chaos, ktorý do riadenia štátu podľa neho vnáša predseda vlády Igor Matovič. Skonštatoval to na tlačovej konferencii. Prijaté protiepidemiologické opatrenia podľa neho majú byť jasné a zrozumiteľné.

Štát má riadiť líder, a nie administrátor sociálnych sietí. Ak premiér nezvláda dôstojne riadiť štát, mal by podľa neho odovzdať funkciu niekomu, kto bude schopný vyviesť Slovensko z nastupujúcej krízy. Matovič podľa neho nie je reálny premiér a viac sa venuje sociálnej sieti, odpovediam, reakciám či anketám ako tomu, aby prijímal rozumné rozhodnutia a aby ho rešpektovali aj občania.

„Predseda vlády do riadenia štátu opakovane a neustále vnáša chaos. Čo platilo včera, dnes už neplatí a nikto ani netuší, s čím príde poobede a čo bude platiť od budúceho rána,“ uviedol Pellegrini. Medzi občanmi podľa neho vzrastá nedôvera v opatrenia štátu a jeho autoritu.

Označil to za nebezpečné. V tejto súvislosti pripomenul prieskum, ako ľudia vnímajú potrebu nosenia rúšok. Pýta sa, ako majú uveriť potrebe ich nosenia na svadbách či pohreboch, keď vidia premiérove fotky zo svadby bez rúšok.