Úvod Z DOMOVA Poslanci Smeru súhlasili s obvineným predsedom, polícia sa tým zaoberá

Poslanci Smeru súhlasili s obvineným predsedom, polícia sa tým zaoberá

Foto: archív

Polícia sa zaoberá výrokmi poslancov Smeru-SD, ktorí minulý týždeň povedali, že súhlasia s vyjadreniami predsedu strany Roberta Fica, za ktoré je obvinený. Uviedol to hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Policajné odbory sa zároveň po obvinení Roberta Fica a Andreja Kisku zastali svojich kolegov – nedovolia ich dehonestáciu.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Fica pre výroky o odsúdení exposlanca ĽSNS Milana Mazureka za jeho vyjadrenia o Rómoch. Fico sa mal podľa polície dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Poslanci Smeru zorganizovali tlačovú besedu, na ktorej sa za Fica postavili. Uviedli, že súhlasia s tým, čo predseda strany povedal. „Výrokmi sa polícia zaoberá, po ich analýze rozhodne o ďalšom postupe,“ odpovedal Slivka na otázku, či sa zaoberajú výrokmi poslancov, ktoré odzneli na tlačovej konferencii.

Poslanci Smeru-SD iniciovali zvolanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, ktorý sa bude zaoberať okolnosťami obvinenia Fica. Poslanci zdôraznili, že prokuratúra či polícia by mali ráznejšie postupovať aj pri výrokoch o drogách volebného lídra koalície Progresívne Slovensko/Spolu Michala Trubana alebo v prípade pozemkov exprezidenta Kisku.