Úvod Spoločnosť Predseda Matice Marián Tkáč má záujem o miesto šéfa TASR

Predseda Matice Marián Tkáč má záujem o miesto šéfa TASR

Predseda Matice slovenskej Marián Tkáč. (Foto: archív)

Záujem o post generálneho riaditeľa Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) prejavili dvaja uchádzači. Prvým je Vladimír Puchala, ktorý je v súčasnosti poverený riadením agentúry, druhým súčasný šéf Matice slovenskej (MS) a niekdajší viceguvernér Národnej banky Slovenska Marián Tkáč. Vyplýva to z výsledkov zasadnutia Správnej rady TASR, na ktorom otvorili obálky s menami záujemcov.

Obe obálky podľa predsedu správnej rady Vladimíra Masára prišli v stanovenom termíne, to znamená do piatku 18. augusta. „Obe obálky boli pred správnou radou otvorené právnikom. Bolo konštatované, že obidve obálky oboch uchádzačov spĺňajú všetky zákonom stanovené náležitosti,“ uviedol Masár.

Obaja uchádzači tak podľa jeho slov budú pozvaní na verejné vypočutie, ktoré sa uskutoční 5. septembra. Na ňom budú prezentovať svoje projekty. Následne z nich správna rada vyberie nového generálneho riaditeľa TASR.

Dnes už bývalý generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník oznámil odstúpenie z funkcie 17. júla, keďže začiatkom augusta nastúpil do funkcie šéfa RTVS. Vedením verejnoprávnej agentúry bol do zvolenia nového riaditeľa poverený riaditeľ stratégie Vladimír Puchala.

Podľa kuloárnych informácií má Marián Tkáč záujem aj o opätovnú kandidatúru na post predsedu Matice slovenskej, pričom voľba sa uskutoční ešte tento rok. Funkciu šéfa TASR a predsedu MS však nie je možné vykonávať súčasne.