Úvod Z DOMOVA Remišová: Predčasné voľby by boli pre Slovensko katastrofou

Remišová: Predčasné voľby by boli pre Slovensko katastrofou

Veronika Remišová. (Foto: archív)

Predčasné voľby by boli pre Slovensko katastrofou. Myslí si to vicepremiérka Veronika Remišová a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Hoci sú vo vládnej koalícii konflikty, je podľa nej lepšia, než akákoľvek iná alternatíva. Koalícia pre ňu bude mať zmysel, kým bude môcť plniť volebné sľuby vládny program pri zlepšovaní fungovania štátu.

„Hoci máme osobné konflikty, ktoré nie sú pekné, a myslím si, že by sa nemali diať a mali by sa riešiť kultivovaným spôsobom, nemali by sme obťažovať občanov vnútornými osobnými konfliktmi, mali by sme si problémy vyriešiť, na to nás občania platia. Napriek tomu budem hovoriť, že táto vládna koalícia má zmysel,“ hovorí.

Poznamenala, že hoci počas vládnej krízy niektorí pripúšťali predčasné voľby, ona trvala na tom, že by boli katastrofou pre Slovensko. Považuje za úlohu politikov, aby pracovali na zlepšeniach a nezaoberali sa osobnými problémami či osobnou nespokojnosťou.

„Ak budeme môcť plniť programové vyhlásenie vlády, to, čo sme sľúbili ľuďom, to znamená reformy v zlepšovaní štátu, vo fungovaní štátu, v eurofondoch, v zdravotníctve, v školstve, dovtedy si budem myslieť, že táto koalícia zmysel má,“ uzavrela Remišová.