Úvod Z DOMOVA Robert Fico navrhne Petra Pellegriniho za lídra kandidačnej listiny do volieb

Robert Fico navrhne Petra Pellegriniho za lídra kandidačnej listiny do volieb

Foto: archív

Predseda strany Smer-SD Robert Fico navrhne predsedu vlády a podpredsedu strany Petra Pellegriniho za lídra kandidačnej listiny do najbližších parlamentných volieb. Toto rozhodnutie je podľa predsedu strany pre Slovensko najlepším riešením.

„Vláda Slovenskej republiky pod vedením Petra Pellegriniho a celý poslanecký klub strany Smer-SD sú toho dôkazom. Pohľad na opozičný tábor musí každého so zdravým rozumom varovať. Strana Smer-SD musí viac ako inokedy zohrať stabilizujúcu úlohu a predseda strany Robert Fico v tomto duchu bude prijímať všetky potrebné rozhodnutia.

Je v plnej kompetencii predsedu strany Smer-SD navrhovať zoznam kandidátov na funkciu poslanca Národnej rady SR. Túto svoju právomoc využije a navrhne, aby kandidátku strany do volieb do NR SR viedol Peter Pellegrini,“ priblížil hovorca strany Ján Mažgút.

„Predseda vlády sa rozhodol prijať návrh na pozíciu volebného lídra strany Smer-SD. Je pripravený urobiť všetko pre to, aby ľudí na Slovensku presvedčil konkrétnymi výsledkami a aby bola strana Smer-SD aj naďalej najstabilnejšou a najúspešnejšou stranou na Slovensku,“ uviedla Pellegriniho hovorkyňa Patrícia Macíková.

Robert Fico aj Peter Pellegrini dlhodobo hovoria, že chcú, aby bol Smer-SD stabilný, silný a aby bol úspešný v nadchádzajúcich voľbách. Fico viackrát zdôraznil, že strana má ambíciu opäť skladať vládu. Postaviť chcú silnú kandidačnú listinu a vytvoriť čo najväčší koaličný potenciál.

V lete sa hovorilo o napätých vzťahoch medzi Ficom a Pellegrinim. Ten skonštatoval, že sú obaja dospelí ľudia, ktorí môžu mať na veci rozdielne názory, ale vedú medzi sebou konštruktívne debaty, ktoré môžu stranu posúvať ďalej. Doplnil, že ich predstavy o stratégii strany sa približujú. Na otázku, či bude Fico na kandidátke, vtedy odpovedal, že ako predseda strany má na to plné právo.