Úvod Veda & Tech SanDisk predstavil 1 TB pamäťovú kartu

SanDisk predstavil 1 TB pamäťovú kartu

Foto: archív

Spoločnosť SanDisk sa za posledné roky vypracovala na lídra na trhu s pamäťovými kartami. Vďaka ich kvalite a spoľahlivosti značne predbehli svojich rivalov. No aj napriek tomu nezaháľajú a neustále pracujú na nových konceptoch, ktorými môžu uspokojiť nepretržite sa zvyšujúce nároky svojich zákazníkov.

Tak to bolo aj v roku 2014, keď spoločnosť ako prvá na svete predstavila 512 Mb pamäťovú SD kartu. Dva roky je vo vývoji moderných technológií naozaj dlhý čas a to, čo kedysi bolo svetovým rekordom, je dnes už zastarané. Tento rekord bol však prelomený vytvorením 1 TB pamäťovej SD karty, ktorú úspešne predviedli na výstave Photokina v nemeckom meste Kolín nad Rýnom.

Podľa vyjadrenia spoločnosti SanDisk, tento veľký úložný priestor je odpoveďou na neustále sa zvyšujúce nároky na pamäťové médiá, a to predovšetkým v súvislosti so záznamom videa v kvalite 4K, programoch pre virtuálnu realitu a podobne.

Nevýhodou takto objemnej karty je, že čas potrebný na získanie údajov z nej môže byť pre niekoho príliš dlhý, ak nehovoríme o možnej strate údajov, ktorá je v niektorých prípadoch nenahraditeľná. Na spomínanej výstave spoločnosť SanDisk predstavila len prvý prototyp karty, pričom nie sú známe nijaké ďalšie informácie ohľadne možného dátumu uvedenia na trh alebo jej cene.