Úvod Z DOMOVA Trojica obvinených pôjde pre výbuch v bytovke do väzby

Trojica obvinených pôjde pre výbuch v bytovke do väzby

Foto: archív

Traja obvinení z trestného činu všeobecného ohrozenia v súvislosti s výbuchom plynu v jednom z prešovských bytových domov pôjdu do väzby. Rozhodol o tom Okresný súd v Prešove. Trojicu ľudí obvinil krajský policajný vyšetrovateľ z trestného činu všeobecného ohrozenia a predložil tiež prokuratúre podnet na ich väzobné stíhanie.

Ako oznámil vedúci oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik, vyšetrovanie tragickej udalosti vedie odbor kriminálnej polície krajského riaditeľstva. Sídli na Fučíkovej 2 v Prešove. Polícia vyzýva obyvateľov, aby akékoľvek informácie, ktoré by mohli pomôcť vyšetrovaniu prípadu, poskytli na tomto pracovisku.

Plyn vybuchol v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke. Nešťastie si vyžiadalo niekoľko ľudských životov a desiatky zranených. Hasiči zasahovali celú noc, požiar zlikvidovali na ďalší ráno. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov. Pomoc postihnutým prisľúbila i vláda, na účet mesta Prešov mala zaslať milión eur.