Úvod Politika Trump: CNN je hlásna trúba Demokratickej strany

Trump: CNN je hlásna trúba Demokratickej strany

Koláž: archív

Americké médiá rozoberajú najnovšiu slovnú prestrelku medzi prezidentom Donaldom Trumpom a spravodajskou televíziou CNN. Aj denník The New York Times je podľa šéfa Bieleho domu hlásnou trúbou Demokratickej strany.

Editori novín, ktoré nešetria kritikou súčasného prezidenta, prostredníctvom sociálnej siete Twitter vyzvali čitateľov, aby požiadali svojich zástupcov v Kongrese o odmietnutie navrhovanej daňovej reformy, ktorá „ublíži strednej triede a fiškálnemu zdraviu krajiny“.

„Zlyhávajúce NY Times, hlásna trúba Demokratickej strany, sa stali v prípade nášho masívneho krátenia daní aj jej lobistom. Tak často sa však mýlia, že už viem, že máme víťaza!“ reagoval Trump na svojom twitterovom účte.

O niekoľko minút ešte šéf Bieleho domu dodal, že New York Times idú proti pravidlám používania sociálnych médií, ktoré si samy stanovili, aby „si zachovali aspoň nejakú kredibilitu po tom, čo toľkí z ich zaujatých reportérov sledovali vlastné záujmy“.

Senát má hlasovať o zákone o daňovej reforme ešte tento týždeň. Snemovňa reprezentantov už svoju verziu odhlasovala. Išlo by o prvú väčšiu zmenu daňových pravidiel za posledných 30 rokov a republikáni sa o ňu snažia už dlhé roky. Kým Biely dom tvrdí, že navrhovaná reforma zníži daňové zaťaženie občanov, kritici tvrdia opak.