Úvod Spoločnosť Všetky európske domácnosti budú musieť mať nabíjacie porty na elektrické autá

Všetky európske domácnosti budú musieť mať nabíjacie porty na elektrické autá

Vizualizácia: iflscience.com

Európska únia oznámila plán, že každý nový dom postavený v rámci EÚ bude vybavený nabíjacím portom pre autá na elektrický pohon. Tento nápad prišiel ako boj proti zmene klímy. Nevedno však, ako presne chce únia myšlienku zrealizovať či bude takáto podmienka v zákone a všetko bude na vlastné náklady majiteľov, alebo EÚ poskytne ľuďom dotácie.

Aj keď je to v súčasnej dobe len koncept, očakáva sa, že plán vstúpi do platnosti v roku 2019. Lídri EÚ v oblasti klímy dúfajú, že vďaka tomuto nápadu sa zväčší trh elektrických vozidiel v rámci Európskej únie a že tak povzbudia väčší počet ľudí, aby prešli na nulové emisie. Táto iniciatíva zahŕňa aj ďalší impulz k európskemu elektrickému automobilovému priemyslu tým, že 10 percent všetkých parkovísk v novostavbách bude musieť mať taktiež (od roku 2023) porty na elektrické autá.

Dokonca, keď budú ľudia nabíjať svoje autá na dobíjacom zariadení, táto elektrina pôjde späť do siete. Tento nápad sa týka historickej dohody o klíme v Paríži, svet berie vážnejšie pohľad na zastavenie klimatických zmien. Nórsko a Holandsko sa už teraz oficiálne zaviazalo k vyraďovaniu motorov na fosílne palivá a na zákaz predaja neelektrických vozidiel od roku 2025.