Úvod Z DOMOVA Za porušenie zákazu reklamy Čaputovej hrozí, že príde o 12 mesačných platov

Za porušenie zákazu reklamy Čaputovej hrozí, že príde o 12 mesačných platov

Zuzana Čaputová na spornej fotografii s Petrou Vlhovou. (Foto: archív)

Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči prezidentke vo veci možného porušenia zákazu reklamy z jej strany. Podľa podnetu, ktorým sa výbor zaoberá, mala prezidentka fotografiami s dresom športovkyne Petry Vlhovej zvýhodňovať jej sponzorov, a teda propagovať konkrétne značky.

V súvislosti s pulznými oxymetrami podnet zasa prezidentke vyčíta, že na obrazovke aj na stránke Prezidentského paláca menovala názvy súkromných firiem, ktoré ich poskytli. Výbor Čaputovú pravdepodobne vyzve, aby zodpovedala otázky jej členov súvisiace s podnetom.

Hlava štátu deklarovala, že je je pripravená odpovedať na otázky výboru pre možné porušenie zákazu reklamy zo strany politikov. „Prezidentka rešpektuje, že sa výbor musí doručeným podnetom zaoberať a zodpovie všetky otázky,“ uviedol pre médiá Čaputovej hovorca Martin Strižinec.

Predseda parlamentného výboru Boris Susko ozrejmil, že výbor si vyžiada stanovisko prezidentky a následne rozhodne. Ak zistí porušenie zákona, hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.