Úvod Zdravie Zmena stravy nám zlepšila sexuálny život, tvrdí kedysi obézny pár

Zmena stravy nám zlepšila sexuálny život, tvrdí kedysi obézny pár

Corey (30) a Marie (32) sa zmenili na nepoznanie, cítia sa zdravo a šťastne. (Foto: archív)

Corey a Marie zo Severnej Karolíny prekonali závislosť od jedla a podarilo sa im schudnúť spolu vyše sto kilogramov. Okrem zlepšenia zdravotného stavu sa dočkali aj lepšieho sexuálneho života. Vďaka úprave stravy a pravidelnému pohybu sa im život zlepšil po všetkých stránkach. Dnes ľutujú, že sa neodhodlali chudnúť skôr.

Manželia sa rozhodli pre zmenu životného štýlu, keď sa Marie hanbila ísť v plavkách na pláž a Corey sa začal pre nadváhu nenávidieť. Pridali sa k tomu aj zdravotné problémy a varovania lekárov. Tí Marii povedali, že ak nezačne niečo robiť, nemusí sa dožiť ani tridsiatky.

Trpela cukrovkou, mala problémy so srdcom a zadýchavala sa. Veľmi chcela otehotnieť. To sa jej ako obéznej nedarilo. „Keby sme sa rozhodli pre veľký skok v podobe diéty, určite by sme nevydržali,“ vyhlásili pre Daily Mail. A tak začínali pomaly.

Dovtedy dokázali za deň dostať do seba až štyritisíc kalórií. Z jedálneho lístka postupne vyraďovali tučné jedlá, prehnane slané aj sladké. Pridali pohyb, ktorý im dovtedy nič nehovoril. Dnes cvičia dvakrát do týždňa. Pár sa teraz cíti oveľa lepšie po fyzickej aj psychickej stránke.

„Štíhly človek sa môže hýbať, nič ho neobmedzuje, ak nemá iné zdravotné problémy. Je to pre nás veľké spestrenie. Náš sexuálny život bol dobrý aj v minulosti, ale teraz je to niečo neopísateľné. Máme veľa energie,“ zhodujú sa manželia. V minulosti pritom väčšinu dňa presedeli pred televízorom na sedačke alebo v reštauráciách.

Pár chcel zverejnením svojho príbehu upozorniť na to, že sa extrémne obézni ľudia nemusia dočkať vlastných detí. „Obezita nie je zdravá. Niekto je plnoštíhly od prírody, to je v poriadku. Nie je však v poriadku, keď sa prejete k extrémnej obezite.“

Na svadobnej fotografii vyzerajú mladomanželia šťastne, no extrémna nadváha im nasledujúce roky veľmi znepríjemňovala život. (Foto: archív)