Úvod ZO ZAHRANIČIA Americké špionážne služby zverejnili správu o UFO

Americké špionážne služby zverejnili správu o UFO

Reprodukcia: archív

Kancelária Riaditeľstva amerických špionážnych služieb zverejnila správu, podľa ktorej nie je vylúčené, že neidentifikované lietajúce objekty, známe pod skratkou UFO, môžu byť kozmickými loďami mimozemšťanov.

V dokumente s názvom “Predbežné zhodnotenie: Neidentifikovateľné vzdušné javy”sa píše, že odborníci dokážu vysvetliť len jedno zo 144 pozorovaní UFO, ktoré od novembra roku 2004 do marca 2021 nahlásili tamojšie vládne zdroje, napríklad počas vojenských cvičení. V prípade vysvetleného prípadu išlo o vyfučaný teplovzdušný balón.

Zaznamenali sa napríklad prípady, keď objekt nehybne stál za silného vetra vo veľkej výške a odrazu sa začal hýbať mimoriadne vysokou rýchlosťou bez viditeľného pohonu, keď sa letiace predmety  pohybovali nezvyčajným spôsobom. Pozorovaní tohto druhu nahlásili dokopy osemnásť.

Niektoré zo spomenutých 144 pozorovaní by mohli byť podľa správy vysvetlené ako let dronu, húfu vtákov, ktoré sa dostali pred vojenský radar, alebo o atmosférické javy. Ostatné mohli byť v skutočnosti  súčasťou tajných skúšok, vykonávanách USA, či doposiaľ neznáme sofistikované technológie vyvinuté Ruskom alebo Čínou.

“Niektoré z pozorovaných objektov však disponovali takou vyspelou technológiou, že na ne neexistuje racionálne vysvetlenie,” pokračuje správa. Dokument však nepotvrdzuje ani nevyvracia, že by niektoré z pozorovaných predmetov mohli patriť nejakej forme mimozemského života.