Úvod Politika Blaha o Nicholsonovej: Je arogantná a pripomína psychopata Matoviča

Blaha o Nicholsonovej: Je arogantná a pripomína psychopata Matoviča

Koláž: redakcia

Poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha adresoval na sociálnej sieti ostré slová na adresu podpredsedníčky parlamentu Lucie Nicholsonovej (SaS). Prekáža mu “drzosť a arogancia” opozičnej poslankyne počas vedenia schôdzí zákonodarného zboru.

“Začala hystericky nadávať mne a mojim kolegom, na čo som spochybnil jej schopnosti viesť parlament. Táto pani nemá vzdelanie, nemá morálku, nemá osobnosť. Správa sa, žiaľ, ako kofa na trhu – háda sa, primitívne osočuje, nenávidí, arogantne útočí, nezvláda bez konfliktu základné spoločenské situácie, skrátka, je absolútne nepripravená na vedenie parlamentu a čoraz viac pripomína psychopata Matoviča,” napísal Blaha na Facebooku.

“Je smutné, že človek ako Nicholsonová môže zastávať takúto významnú ústavnú funkciu. Mimoriadne si vážim ľudí, ktoré nemajú vzdelanie, no nedokážem zniesť ľudí, ktorí svoj nedostatok vo vzdelaní zakrývajú svojou aroganciou. Pani Nicholsonová robí hanbu Slovenskej republike. Budem robiť všetko preto, aby som presadil jej odvolanie z takejto významnej štátnej funkcie: táto pozícia patrí SaS, ale ja verím, že aj táto strana zváži, či sa chce nechať strápňovať touto jednoduchou tetou,” uzavrel svoj neobyčajne úprimný status poslanec vládneho Smeru.

Lucia Nicholsonová počas rokovania parlamentu. (Foto: archív)