Úvod Turistika Českých turistov je na Slovensku čoraz viac

Českých turistov je na Slovensku čoraz viac

Foto: hnonline.sk

Záujem obyvateľov Českej republiky o dovolenku na Slovensku stále rastie. Vlani ich za tri štvrťroky prišlo 517-tisíc, čo je o tri percentá viac ako za rovnaké obdobie roku 2016. Do Vysokých Tatier dokonca prišlo viac českých turistov než Slovákov, teda 38-tisíc proti 32-tisícom. Česi ako zahraniční návštevníci na Slovensku s prevahou vedú. Poliakov prišlo za rovnaké obdobie iba 177-tisíc.

Českí turisti tvoria tretinu všetkých zahraničných hostí. Aj preto slovenskí podnikatelia zameriavajú marketing veľmi intenzívne predovšetkým na Moravu, odkiaľ je na Slovensko blízko. „Ľudia odtiaľ cestujú na Slovensko aj niekoľkokrát do roka. Poskytovatelia služieb viac spolupracujú, rozširujú sa služby a rastie ich kvalita, lepší sa komunikácia,“ uviedla Klára Badinková, ktorá vedie zahraničné zastúpenie Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v Česku.

Na brnianskom veľtrhu cestovného ruchu sa tento rok predstavili s výnimkou Nitrianskeho kraja všetky slovenské kraje. U turistov sa teší obľube nielen slovenských príroda a pamiatky, ale aj gastronómia.