Úvod Politika Chystajú sa USA a Británia ovládnuť EÚ?

Chystajú sa USA a Británia ovládnuť EÚ?

Kresba: Alexandr Gorbarukov, regnum.ru

„Je čas na paniku“ – vyhlásil jeden z najlepších svetových analytikov, stratég banky Société Généralé Albert Edwards. Varuje, že recesia klope na dvere a že „finančná kríza sa znova prebudí a bude rovnako hrozivá ako tá v rokoch 2008 a 2009. Jeho presvedčenie vychádza z toho, že svetové burzy stratili od začiatku roka 2016 okolo desať percent svojej hodnoty a dramatický pokles hodnoty akcií zaznamenali všetky významné banky.

EÚ po brexite na pokraji zrútenia
Napríklad najväčšia nemecká banka Deutsche Bank stratila za posledný rok až 45 percent svojich akcií. Podľa Analytického centra Ostkraft európske banky – HSBC, BNP Paribas, Deutsche Bank, Societe Generale, UniCredit SpA, Commerzbank, Banco Santander, Intesa Sanpaolo SpA, ako aj celé bankové sektory krajín ako Taliansko, Španielsko, Portugalsko sú iba na krok od toho, aby sa zopakoval bankrot americkej investičnej banky Lehman Brothers, ktorý uvrhol svet do najväčšej finančnej krízy za niekoľko posledných desaťročí.

Po analýze situácie v bankovom sektore eurozóny prichádza Ostkraft k záveru, že „anglosaské elity začali realizovať scenár, podľa ktorého mienia dostať EÚ pod svoju absolútnu kontrolu a obísť vplyv Nemecka a Francúzska.“ Z tohto hľadiska nie je brexit úderom uštedreným európskej integrácii náhodnou ranou. Hrdý Albión sa nikdy nezbavil tradičnej nedôvery voči kontinentálnej Európe ani sentimentu niekdajšieho impéria, či vodcovstva na čele Commonwealthu. Dnešná orientácia postkoloniálnej ostrovnej mocnosti na zámorskú veľmoc USA vyplýva z pokrvného príbuzenstva utuženého priateľstvom v dvoch svetových vojnách aj v spoločných ozbrojených avantúrach v rôznych častiach sveta.

NIE JE TAJOMSTVOM, ŽE VEĽKÁ BRITÁNIA BOLA VŽDY PREVODOVOU PÁKOU AMERICKÝCH ZÁUJMOV V EURÓPE, KTORÉ SA NAPOSLEDY PREJAVILI PRI SANKCIONOVANÍ RUSKA.

Je všeobecne známe, že zástancom sankcií bol práve Londýn. Pravdaže, anglosaský geopolitický projekt nemá za cieľ iba destabilizáciu Ruska, ale aj ovládnutie Európskej únie globalistickou oligarchiou.

Foto: archív
Foto: archív

Nový scenár na vyvolanie chaosu
Súčasťou plánu „Nového svetového poriadku“ je prechod Európy pod kontrolu globalizátorov prostredníctvom zmluvy o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP), ktoré sa pripravuje už minimálne dva roky za zatvorenými dverami v Bruseli. Aj keď nie sú známe podrobnosti tejto transatlantickej lochnesskej príšery, jej hrubé obrysy dávajú tušiť budúcu kolonizáciu európskeho trhu americkými korporáciami.

Lídri európskej únie sa pri rokovaniach s americkou stranou o TTIP síce správajú infantilne, neschopní prevziať do svojich rúk politickú zodpovednosť, ale zároveň vystupujú zanovito, čo globalistov znervózňuje. Rokovania trvajú na americký vkus pridlho – zmluva sa do skončenia Obamovho mandátu zrejme neuzavrie, preto je pripravený záložný scenár vyvolania finančnej krízy a chaosu, ktorý by mal byť klincom do rakvy Európskej únie.

GEORGE SOROS, MAJITEĽ SIETE NADÁCIÍ OTVORENEJ SPOLOČNOSTI A PROPAGÁTOR PODVRATNEJ MIGRÁCIE, UŽ SPÚŠŤA ALARM VYHLÁSENÍM, ŽE „EURÓPA JE NA POKRAJI ZRÚTENIA.“

Globalista Soros vie o čom hovorí. Centrálne banky, MMF a Svetová banka v skutočnosti vytvorili podmienky pre blížiacu sa kolosálnu krízu. Európska únia, nachádzajúca sa pod tlakom nekontrolovateľnej migrácie a hroziaceho bankrotu bánk, nemohla byť príťažlivá pre Britov, preto si zvolili brexit aj za cenu pomerne vysokých strát.

Podľa hodnotenia nemeckého fondu Bertelsmann „straty Veľkej Británie spôsobené vystúpením z únie prevýšia do roku 2030 až 300 miliárd eur, čo je viac ako 20 miliárd za rok. Ak sa Londýn rozhodol aj za takú cenu pre existenciu mimo EÚ, potom je namieste logická otázka prečo to robí.

George Soros. (Foto: archív)
George Soros. (Foto: archív)

Príčina odchodu nie je plebiscit
Britská odpoveď je podobná ak nie totožná s odpoveďou švajčiarskej centrálnej banky, ktorá šokovala trhy mimoriadnym rozhodnutím zrušiť doterajšiu fixáciu franku na euro. V pozadí tohto rozhodnutia boli oprávnené obavy, že euru hrozí katastrofický pád, preto sa švajčiarski bankári rozhodli vyskočiť z idúceho vlaku a nehľadeli na veľkosť strát.

Londýn sa teda rozhodol, tak ako predtým Bern, nerátať straty vo frankoch a librách, aby ho nepostihli megastraty v prípade krachu eura ako európskej meny. Analytik a publicista Alexander Rogers na tému konca eura a eurozóny napísal v marci 2016 v jednej zo svojich štúdií: „Politická rana súčasnému modelu integrácie do EÚ, akou je aj vystúpenie Veľkej Británie, nesporne nestačí na jej rozpad.

NEVYHNUTNÁ JE AJ EKONOMICKÁ RANA, KTORÁ ZNIČÍ FINANČNO-EKONOMICKÝ ZÁKLAD ÚNIE, A POTOM PRIRODZENE PADNE AJ POLITICKÁ NADSTAVBA.

V tomto zmysle je najvhodnejší terč pre útok Anglosasov kľúčová banka Nemecka a Európy – Deutsche Bank, ktorá sa niekoľko rokov po kríze v roku 2008 ako prvá pustila do hry s nebezpečnými dlhovými obligáciami pod názvom bespoke tranche opportunity, čím vypustila z fľaše džina, ktorý pochoval aj Lehman Brothers. 

Reprodukcia: archív
Reprodukcia: archív

Reštart svetového systému znamená vojnu
Podľa portálu regnum.ru si problémy Deutsche Bank všimol aj Medzinárodný menový fond, ktorý vyhlásil, že „Deutsche Bank je jednou z globálnych systémovo významných bánk, ktorá potenciálne môže zasadiť citeľný úder finančnému systému vo svetovom meradle. Hlavný problém banky je v tom, že z akýchsi príčin posledné mesiace a roky cielene hromadila toxické aktíva (predovšetkým deriváty), ktoré dnes predstavujú pyramídu veľkú približne 75 triliónov eur, je teda porovnateľná s rozmermi celosvetovej ekonomiky.“

Politológ Ivan Kolychalov v článku Vitajte vo svetovej finančnej kríze: prečo môžu trhy kedykoľvek padnúť, tvrdí, že kríza v Grécku, Brexit, banková kríza v Taliansku, záporné úroky na štátne obligácie predstavujú padajúce kocky domina a znamenajú aktívne pokračujúcu svetovú finančnú krízu. Zaplátať dieru sa nedarí a na rade je pád európskych, potom japonských a aj amerických bánk.

Podľa Ivana Kolychalova európska i japonská centrálna banka zo všetkých síl zadržiavajú druhú vlnu nevyhnutnej krízy. Po nej bude nasledovať reštart svetového systému. Ako však pripomína politológ, ešte ani raz sa v histórii ľudstva nestalo, aby bol takýto reštart bez vojny.

Kolychalov tvrdí, že predzvesťou vojny môže byť fakt, že „v USA pripravujú na najvyššiu funkciu v štáte psychicky narušenú Hillary Clintonovú, aby globálni hráči mali na tomto poste človeka, ktorý v nevyhnutnom prípade bez váhania vynuluje dlhy Západu pred svetovou spoločnosťou.“ Aj za cenu tretej globálnej vojnovej kataklizmy.

ČO BUDE NASLEDOVAŤ PO BREXITE? ITALEXIT, ČI INÝ EXIT, ALEBO TERORISTICKÝ ČIN OBROVSKÝCH ROZMEROV?

Budeme svedkami nejakej novej udalosti typu 11. septembra, ktorá bude pôsobiť ako rozbuška pre vojenský zásah NATO (v záujme odpísania dlhov) proti komukoľvek na tejto planéte, kto stojí v ceste plánovačom „Nového svetového poriadku“? Keď padne projekt Európska únia – bude to úder proti Rusku, proti Číne, alebo iná krutá hra spôsob „humanitárneho bombardovania“ a ukrajinského Majdanu? Ďalšia svetová kríza klope na dvere a odpoveď nie je ďaleko.

Foto: archív
Foto: archív