Úvod Z DOMOVA Exposlanec Marček žiada ústavných činiteľov, aby prešetrili, či je Matovič zdravotne spôsobilý...

Exposlanec Marček žiada ústavných činiteľov, aby prešetrili, či je Matovič zdravotne spôsobilý vykonávať funkciu premiéra

Peter Marček. (Foto: Michaela Kolimárová)

Bývalý nezaradený poslanec NR SR a občiansky aktivista Peter Marček zverejnil na sociálnej sieti výzvu, v ktorej v mene občanov Slovenskej republiky dôrazne žiada predstaviteľov nášho štátu, aby dali prešetriť zdravotný stav súčasného predsedu vlády.

“Dôrazne žiadame najvyšších ústavných činiteľov a predstaviteľov zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci, aby dali prešetriť zdravotný stav úradujúceho premiéra Igora Matoviča a výsledky zistených vyšetrení oznámili v čo najkratšom, aby nevznikli ešte väčšie škody, aké sa ukazujú už počas prvých sto dní vlády,” uviedol Marček.

“Občania SR majú výhradné právo vedieť, či je premiér s najvyššími právomocami zdravotne spôsobilý zastávať túto zodpovednú funkciu, od ktorej závisí budúcnosť Slovenska, jeho národa a budúcich generácií.

Jeho desaťročné pôsobenie v NR SR tomu podľa mnohých politikov a odborníkov vôbec nenasvedčuje. Nehovoriac o tom, čo si myslia o ňom voliči po nástupe do funkcie premiéra,” pokračoval exposlanec.

Výzvu Peter Marček adresoval prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej, predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky Borisovi Kollárovi, predsedovi Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivanovi Fiačanovi a ministrovi zdravotníctva Slovenskej republiky Marekovi Krajčímu.