Úvod Politika Fico: Eset nech žaluje ruské ministerstvo zahraničných vecí

Fico: Eset nech žaluje ruské ministerstvo zahraničných vecí

Foto: archív

Predseda parlamentného európskeho výboru Ľuboš Blaha má podporu svojho straníckeho šéfa Roberta Fica a v prípade sporu s firmou Eset bude mať plnú právnu pomoc strany. Fico to vyhlásil na tlačovej konferencii. Eset žaluje poslanca za jeho vyjadrenia na adresu firmy.

Ak Eset chce podať na niekoho žalobu, mal by ju podľa Fica podať na ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie. “My dnes veríme hocičomu, čo napíše ministerstvo zahraničných vecí USA. Hocijaký drbko z lesa, prepáčte za výraz, z tretieho sektora niečo povie, objaví sa to v správe od USA a berie sa to ako hotová vec.

Pokiaľ viem, ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie nespolupracuje s tretím sektorom na Slovensku a v správe ministerstva sa objavila informácia, že Eset je napojený na CIA,” uviedol Fico. Eset je podľa ruského ministerstva zahraničných vecí napojený na americké tajné služby. Písal o tom denník SME.

Denník SME v informoval, že firma Eset podala žalobu na poslanca Národnej rady SR za Smer-SD Ľuboša Blahu za jeho vyjadrenia na adresu firmy. Firma ešte začiatkom mája poslala Blahovi predžalobnú výzvu, keďže ich podľa predstaviteľov Esetu na sociálnych sieťach dlhší čas dráždil.

Blaha na svojom facebookovom profile napríklad Eset kritizoval a jej majiteľov označoval za oligarchov, ktorí vlastnia médiá a platia viacerých politikov. O Esete nakrútil sériu videí, v ktorých sa snaží firmu zdiskreditovať. Napríklad v nich tvrdí, že Eset je napojený na americkú tajnú službu.

Fico reagoval aj na Blahove vyjadrenia na adresu Európskej únie, problém v nich nevidí. Blaha sa pre ne dostal do sporu s premiérom Petrom Pellegrinim. Predseda vlády v máji vyhlásil, že odmieta, aby sa Blaha vyjadroval o predstaviteľoch EÚ ako o lúzroch či o EÚ ako o organizácii, ktorá nenávidí ľudí a tento región.

“Nechajme politikov, aby sa niekedy vyjadrovali aj expresívnejšie,” reagoval Fico a doplnil, že EÚ uznáva. “Je to náš životný priestor, to neznamená, že niekto nemôže mať kritický pohľad,” uzavrel.