Úvod Spoločnosť Otvorená obhajoba pedofilov zo strany denníka SME vyvolala pobúrenie vo verejnosti

Otvorená obhajoba pedofilov zo strany denníka SME vyvolala pobúrenie vo verejnosti

Foto: archív

Denník SME, ktorý je sčasti v rukách finančnej skupiny Penta, započal novú etapu propagácie neoliberalizmu a podpory LGBTI agendy – na svojich stránkach začal uverejňovať články otvorene obhajujúce a ospravedlňujúce pedofíliu a vzťahy pedofilov s neplnoletými osobami. Takto orientovaných ľudí opisujú ako ľudí, ktorí milujú deti a nepredstavujú pre ne nijaké nebezpečenstvo.

Internetová verzia denníka priniesla rozhovor s pedofilným učiteľom, ktorý je zároveň správcom stránky Československej pedofilnej komunity a komentár redaktora Jakuba Fila s názvom “Aj pedofil má právo na život bez predsudkov a odsudzovania”. Pedofil, ktorý v rozhovore vystupuje pod falošným menom, uvádza, že povolanie učiteľa si vybral, pretože to bola “jednoznačná príležitosť, ako byť deťom nejako prínosný”.

Sexuálna príťažlivosť k deťom je podľa neho “len jeden diel z celej skladačky pocitov”. “Mne sa veľmi páčia malé dievčatá. Vidím v nich veľkú krásu a veľmi nerád by som im akokoľvek ublížil nejakým sexuálne nevhodným správaním,” uviedol pre SME. Priznal tiež, že sa počas učiteľskej praxe zaľúbil do dievčaťa vo veku 10 – 11 rokov, ktorému vraj vyznal lásku až po rokoch.

“Pedofil skutočne cíti k dieťaťu lásku. K tomu predsa aj u väčšinovej sexuálnej orientácii vedie sexuálny pud, že sa dvaja ľudia dajú dohromady a že sa majú radi. Určite by bolo dobré, keby spoločnosť vedela, čo cíti pedofil, a že väčšina pedofilov sú vlastne úplne normálni ľudia, ktorí chcú byť deťom nejako prospešní.” V rozhovore tiež dodal, že pedofilná komunita, pre ktorú robí administrátora stránky na sociálnej sieti, má okolo 850 členov, ktorí komunikujú najmä cez internet.

“Aj človek s poruchou sexuálneho výberu, ktorou pedofília je, má právo na život bez predsudkov, odsudzovania a perzekvovania. Lebo neplatí, že každý pedofil je sexuálny násilník. Páchateľov sexuálneho násilia proti deťom nájdeme často v skupinách, ktoré považujeme za sväté,” píše vo svojom komentári Filo.

Denník článok na pedofilnú tému zdieľal aj na sociálnej sieti. Zakrátko slovenský internet zaplavilo nespočetné množstvo búrlivých reakcií čitateľov. “Zabásli nejakého redaktora SME za pedofíliu, je deň pedofilov, alebo je to len príprava na súd s kanadským profesorom?” napísal užívateľ Milan.

“Nikdy som si nemyslel, že to napíšem, ale Fico mal svätú pravdu o novinároch,” pridal svoj komentár Samuel. Patrik tému uzavrel: “A potom, že never alternatíve. Na to, že sa začnú písať takéto články, upozorňovali už pred rokmi.”

Foto: archív

Články brániace pedofilov v denníku SME odsúdili aj viacerí politici a politológovia. “Prepáčte, ale tu už končí všetka sranda. V priamom prenose sledujeme logické vyústenie bezuzdného liberalizmu, ktorý na Slovensku hlásajú politici ako Čaputová či Truban. Nie, nevciťujme sa do seniorov, ktorých urážajú nevychovaní pubertiaci!

Nie, nevciťujme sa do pracujúcich ľudí, ktorých v práci vykorisťujú! Nie! Vciťujme sa do pedofilov! Oni si zaslúžia našu ochranu! Nech žije liberalizmus! Nech žije SME! Mne je z toho regulárne nevoľno.V denníku SME sa dočista zbláznili,” napísal v statuse na sociálnej sieti poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha.

Podľa poslankyne NR SR za SNS Evy Smolíkovej každý  normálny človek musel mat z článkov v SME zvýšený tlak “blízko kolapsu”. “Ide tu niekto obhajovať ľudí, ktorí nesmú byť v blízkosti detí a už vôbec ich učiť? To kde už majú títo jediní ‘slušní, morálni, vzdelaní, odborní, liberálni’ nadľudia ľudské hranice?! To im už naozaj nie je nič sväté? Ani dieťa? Celý život som sa venovala deťom, prežila som v školskom prostredí 30 rokov.

Vždy som vnímala, že deti sú najväčším bohatstvom rodičov, ktorí nám s vkladajú do rúk dôveru, aby sme im pomohli pri vzdelávaní a výchove. Nemôžeme sklamať ich dôveru nielen ako učitelia, ale najmä ako ľudia, ktorí pracujú s ich deťmi. Ktorí majú okrem vzdelávania chrániť, rešpektovať každé jedno dieťa,” upozornila.

Politológ Eduard Chmelár uviedol, že ako otec, ako občan a ako človek kategoricky odmieta prístup denníka SME, akým “vpálil” do najcitlivejšej oblasti ľudského vnímania. “Naša spoločnosť potrebuje chrániť deti a nie vciťovať sa do pohnútok pedofilov,” apeloval.

“Mienkotvorné skupiny, ktoré nevedia riešiť problémy bežných rodín, ktorých nechávajú chladnými osudy dôchodcov a robotníkov, ktoré zavrávajú sociálne tragédie odohrávajúce sa na okraji spoločnosti, no detailne sa zaoberajú snahou o pochopenie pedofilov, nie sú liberálne, ale šialené. Nemienim čakať, kým sa začne rovnako posudzovať aj zoofília a nekrofília. Budem vášnivo bojovať proti tým, ktorí tvrdia, že pedofília nie je zločin, ale sexuálna orientácia,” uviedol.

Podľa Chmelára láska je nezlučiteľná s ubližovaním. “Nemôžem uveriť, že k tomu prišlo, že sa niečo také dostalo na titulnú stranu vraj seriózneho denníka a mrzne mi z toho mozog. Som však presvedčený, že je v záujme tých, ktorí bojujú za zrovnoprávnenie ľudí s inou sexuálnou orientáciou, aby sa od tejto zvrátenej formy uhorkovej sezóny dištancovali. Toto je červená, cez ktorú sa nechodí a naozaj nemienim vysvetľovať, prečo,” uviedol na záver Chmelár.