Úvod Z DOMOVA Fico: Smer už s Mostom neráta, želám mu 2,99 percenta

Fico: Smer už s Mostom neráta, želám mu 2,99 percenta

Robert Fico a Béla Bugár. (Foto: archív)

Smer-SD na mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR a ani do budúcnosti neráta s hlasmi Mosta-Híd. Vyhlásil to predseda Smeru-SD Robert Fico. Odmieta tvrdenia svojho koaličného partnera, že koalícia so Smerom-SD strane poškodila. Mostu-Híd podľa jeho slov uškodila lenivosť predsedu strany Bélu Bugára.

„Ak si niekto sám poškodil, tak to bola lenivosť Bélu Bugára a jeho ľudí v strane Most-Híd Som presvedčený, že už nebudú v parlamente a taká by mala byť božia spravodlivosť,“ dodal. Vo voľbách im podľa vlastných slov želá nie 4,99, ale 2,99 percenta hlasov voličov.

Zostavenie vlády so SNS a Mostom-Híd v roku 2016 označil za historický kompromis. Bugár však podľa neho za 30 rokov v politike za nič neniesol zodpovednosť, nemal funkciu v exekutíve. Fico tvrdí, že je v súčasnosti evidentné, že sa Most-Híd dohodol s opozíciou.

„Pretože si myslí, že stále má nejaký koaličný potenciál, a keby vznikla možnosť ďalšej vlády, budú vítaní partneri. Toto je hra Bélu Bugára,“ skonštatoval Fico. Bugár kritizoval zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, avizoval, že návrhy nepodporí. Zároveň dal verejný prísľub občanom, že so Smerom-SD do koalície nepôjde.