Úvod Politika Fico zostane aktívny v politickom živote

Fico zostane aktívny v politickom živote

Foto: archív

Bývalý premiér Robert Fico chce ako predseda Smeru-SD zostať aktívny v politickom živote. Prezidenta SR Andreja Kisku, opozíciu i verejnosť ubezpečil, že nikam neodchádza. Kiskovi poďakoval za spoluprácu a budúcemu predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu zablahoželal s tým, že mu bude držať chrbát. Fico zdôraznil, že jeho demisia bola suverénna.

Stále je presvedčený, že predčasné voľby by neboli dobrým riešením. „Pretože by to pre Slovensko bolo nestabilné, predstavte si tých pánov a dámy z opozície, ktorých nebudem osobne menovať, ako by vládli,“ povedal Fico s tým, že by to bolo pre Slovensko nedobrým riešením. Ako bývalý premiér chce Pellegrinimu držať chrbát a tlačiť na priority Smeru-SD. Ako šéf najsilnejšej politickej strany na Slovensku naďalej plánuje garantovať proeurópsku orientáciu štátu.

„Urobíme všetko v koaličnej rade, ktorá sa stretne v krátkom čase, aby nový premiér mohol pánovi prezidentovi priniesť nejaký návrh, ktorý bude riešiť, kto každý by mohol byť v novej vláde,“ uviedol Fico. Šéf Smeru-SD sa spolieha na Pellegriniho profesionalitu, označil ho za osobného priateľa.

„Budeme mu všetci pomáhať,“ uistil. Fico uznal, že s Kiskom mali v mnohých oblastiach rôzne názory, no v téme zahraničnej politiky sa zhodli. „A ja budem stále politicky aktívny, možno sa čoskoro uvidíme na nejakej tlačovej konferencii,“ odkázal novinárom.