Úvod Politika Matovič: Boli by sme radi, keby situácia neodradila ľudí od protestov

Matovič: Boli by sme radi, keby situácia neodradila ľudí od protestov

Foto: archív

Hnutie OĽaNO by bolo rado, keby súčasná politická situácia neodradila ľudí od ďalších zhromaždení, ktoré sa uskutočnia naprieč celým Slovenskom i v zahraničí už tento piatok (16. 3.). Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič verí, že táto situácia ľudí nezlomí a prídu do ulíc v ešte hojnejšom počte. Uviedol to na brífingu v Bratislave.

„Nebyť ľudí na námestiach, Robert Fico by zo svojej funkcie nikdy neodišiel. Oplatí sa bojovať. To, že podal demisiu, je zásluhou ľudí z ulice,“ doplnil Matoviča poslanec NR SR Gábor Grendel. Matovič poznamenal, že Fico, Andrej Danko a Béla Bugár „ponížili a oklamali človeka, ktorý túži po čistej politike.“

Podľa neho závisí od ľudí, či povedia jasné nie. „Boli by sme radi, keby to ľudí neodradilo od protestov. My ako opozícia máme obmedzené možnosti. Jediní, ktorých sa títo ľudia boja, sú pokojne demonštrujúci ľudia na uliciach,“ uviedol Matovič. Podľa neho nemôže byť slušná časť Slovenska ticho.

Líder hnutia OĽaNO sa dotkol aj budúcej vlády a jej predsedu Petra Pellegriniho. „Fico s Kaliňákom si dosadia bábky, ktoré budú ovládať,“ poznamenal Matovič. Podľa neho šéf Mosta-Híd Béla Bugár svojim rozhodnutím zradil množstvo ľudí. „Situáciu vyriešil vo svoj prospech a v obrovský neprospech svojich voličov, ale aj celého Slovenska,“ uzavrel Matovič.