Úvod Politika Fidesz: Sorosove falošné občianske organizácie treba odpratať

Fidesz: Sorosove falošné občianske organizácie treba odpratať

Németh Szilárd. (Foto: archív)

Maďarská vládna strana Fidesz pripravuje návrh zákona o povinnom podrobnom majetkovom priznaní vedúcich predstaviteľov občianskych organizácií. Podpredseda Fideszu Szilárd Németh vyhlásil, že úlohou falošných občianskych organizácií „Sorosovej ríše“ je nanútiť národným vládam globálny veľkokapitál a svet politickej korektnosti.

Podpredseda Fideszu v tejto súvislosti pripomenul masívne útoky na maďarskú vládu za jej postoj k prisťahovalectvu, čo je podľa neho neprijateľné. „Tieto organizácie treba všemožne potlačiť a domnievam sa, že ich treba odpratať. Myslím si, že po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA teraz prišla na to vhodná medzinárodná príležitosť.“

Podpredseda parlamentnej frakcie opozičnej Maďarskej socialistickej strany (MSZP) László Szakács na tieto slová reagoval vyhlásením, v ktorom uviedol, že tretí sektor zvyknú zastrašovať takýmto spôsobom iba diktatúry. Podľa ľudskoprávnej organizácie Spoločnosť za práva slobody zatiaľ nie je jasné, čo presne pripravuje Orbánova vláda.

Foto: archív
George Soros. (Foto: archív)