Úvod Politika Gorbačov: NATO hovorí o obrane, ale pripravuje sa na útočné operácie

Gorbačov: NATO hovorí o obrane, ale pripravuje sa na útočné operácie

Michail Gorbačov. (Foto: archív)

Bývalý prezident Sovietskeho zväzu Michail Gorbačov kritizoval Severoatlantickú alianciu za to, že na samite vo Varšave vnáša do vzťahov s Ruskom čoraz väčšie napätie.

„NATO začína s prípravami na prechod zo studenej vojny na horúcu. Celá táto rétorika vo Varšave je presiaknutá dobre že nie túžbou vyhlásiť Rusku vojnu,“ uviedol Michail Gorbačov, pričom dodal, že NATO síce hovorí o obrane, ale v skutočnosti sa pripravuje na útočné operácie.

Predstavitelia členských štátov NATO oznámili plány na posilnenie vojenskej prítomnosti aliancie v Poľsku, Litve, Lotyšsku a Estónsku, teda v tých členských štátoch, ktoré majú spoločné hranice s Ruskom. Moskva totiž ešte začiatkom roka vyhlásila, že rozmiestni na svojich západných hraniciach viac vojakov a vytvorí dve nové divízie.

4 komentárov

  1. Teraz už môže Gorby USAkom do riti fúkať ked vidí sám o čo im vlastne vždy išlo.Už to teraz milý Gorbičko nezastavíš a začni sa pratať preč aby ťa Karma nedohonila a vlastný ľudia ťa povesia.

  2. je to hlavne Tvoja zásluha Gorbi, že si rozbil impérium …. zapredal si sa a odskáčeme to všetci Slovania…. je koniec priatelia ak sa nestane zázrak, Bojím sa, že nestane.

  3. s NATO-m sa da vybabrat, staci sa striktne drzat jedineho zavazku, ktory s tymto zlocineckym paktom mame, a tym je clanok 1: NATO má povinnosti riešiť akékoľvek medzinárodné spory mierovými prostriedkami a zdržať sa hrozby alebo použitia sily. Tento záväzok má absolútnu váhu, nemôže byť žiadnym výkladom spochybnený a nemožno voči nemu uplatniť akúkoľvek relevantné námietky. ► bodka

Comments are closed.