Úvod Politika Hrdlička: Prezidentská kancelária v područí USA manipuluje občanov

Hrdlička: Prezidentská kancelária v područí USA manipuluje občanov

Foto: archív

Mimoparlamentná Komunistická strana Slovenska (KSS) už tradične organizovala oslavy 1. mája v ôsmich mestách Slovenska. Okrem hlavného mesta v Košiciach, Prešove, Žiline, Ružomberku, Prievidzi, Zvolene a Michalovciach.

Ústredný míting KSS pri príležitosti sviatku práce sa konal na bratislavskom Námestí SNP. Medzi členmi a sympatizantmi strany sa v dave objavila aj herečka Mária Kráľovičová či palestínsky veľvyslanec na Slovensku Attalla S. A. Qubia. Nechýbali ani predstavitelia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov či občianskeho združenia DAV DVA.

Svoje pozdravy komunisti z bratislavskej tribúny symbolicky venovali aj občanom Kuby, Venezuely, Sýrie, Palestíny, Ruska, Grécka, Česka a Turecka. “Mnoho šťastia želáme i súdruhom z Washingtonu a New Yorku. Nech žije boj pracujúcich, nech žije socializmus!” zaznelo z úst podpredsedu KSS Jalala Suleimana.

Ten v emotívnom prejave okrem iného upozornil na eskaláciu politického napätia a nenávisti v našom štáte. “Boj za prácu, za lepšiu mzdu a dôstojný život je úzko spätý s bojom za mier. A mier je dnes ohrozený v strednej Európe, aj vo svete. Na Slovensku tento boj bojkotuje organizovaná nenávisť proti Ruskej federácii, proti slovanským národom, aj proti iným etnikám.

Nenávisť sa šíri rôznymi spôsobmi, najmä však prostredníctvom tretieho sektora a mainstreamových médií. Nebezpečnú konfrontáciu s Ruskom vyvoláva nielen prezident Andrej Kiska, ale aj ministerstvo obrany s generálnym štábom armády,” povedal Suleiman.

Jalal Suleiman. (Foto: archív)
Jalal Suleiman. (Foto: archív)

Predseda KSS Jozef Hrdlička prítomným pripomenul smutnú realitu, že veľa občanov v našom štáte musí stále zápasiť o svoje základné práva. “Protestujeme proti tomu, že spoločnosť nevie uživiť svojich ľudí, z ktorých vyše 200 000 muselo odísť za prácou do zahraničia,” povedal. Tiež spomenul vysokú mieru nezamestnanosti a fenomén pracujúcej chudoby: “Mnohí ľudia pracujú, no zarobia mizernú mzdu, ktorá im ledva stačí na pokrytie základných životných potrieb.”

Hrdlička ďalej kriticky poukázal na zlikvidované poľnohospodárstvo, katastrofálnu agropolitiku v područí diktátu EÚ, rozvrátené školstvo, korupciu, stratu bezpečnosti občanov či nízku vymožiteľnosť práva.

“Nedávno sme boli svedkami Veľkého pochodu proti korupcii. Sú dôvody, prečo ísť do ulíc. Treba však aj v tomto spoločenskom marazme rozlišovať, kto skutočne háji práva ľudí, kto je skutočne proti korupcii, kto je skutočne proti moci ekonomických elít a kto im slúži využívajúc všetky neduhy spoločnosti na presadzovanie vlastných politických cieľov a zámerov veľmocí, predovšetkým Spojených štátov.

Prezidentská kancelária, ktorá je v područí veľvyslanectva USA na Slovensku, tretí sektor a ďalšie ekonomické skupiny a nadácie sa snažia manipulovať mienku občanov a stoja za akciami ako bol tzv. protikorupčný pochod,” vyhlásil šéf slovenských komunistov. Ako dodal, za stav súčasnej slovenskej spoločnosti sú zodpovedné všetky vlády a tzv. štandardné politické strany po roku 1989. “A tým, čo si to dodnes neuvedomili, želám čo najrýchlešie zobudenie sa z ponovembrového sna,” uzavrel Hrdlička.

Komunistov prišla podporiť aj herečka Mária Kráľovičová. (Foto: archív)
Komunistov prišla podporiť aj herečka Mária Kráľovičová. (Foto: archív)