Úvod Z DOMOVA Kollár požiadal Pellegriniho, aby s odstúpením počkal do ďalšej schôdze

Kollár požiadal Pellegriniho, aby s odstúpením počkal do ďalšej schôdze

Peter Pellegrini a Boris Kollár. (Foto: TASR)

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár požiadal Petra Pellegriniho, aby ešte neodstupoval z funkcie podpredsedu parlamentu a aby to urobil až pred ďalšou schôdzou. Dôvodom je zabezpečenie riadneho chodu parlamentu.

Pellegrini avizoval odstúpenie k 30. septembru. Uviedol, že funkcie sa vzdal, keďže to vníma ako prejav politickej kultúry. Potvrdil však, že po dohode s Kollárom bude svoje povinnosti podpredsedu parlamentu vykonávať do 19. októbra.

Je mojou snahou i zodpovednosťou, aby parlament plnil všetky svoje zákonné i protokolárne povinnosti a jeho najvyšší predstavitelia boli plne zastupiteľní. Preto som pána Pellegriniho požiadal, aby vo funkcii podpredsedu zotrval až do dňa pred začatím sa najbližšej riadnej schôdze Národnej rady, keď by mal byť zvolený jeho nástupca,“ zdôvodnil svoj postup Kollár.

Pozíciu podpredsedu parlamentu si vzhľadom na výsledky parlamentných volieb nárokuje strana Smer-SD, z ktorej Pellegrini odišiel. Tá už avizovala, že na post navrhne svojho podpredsedu Juraja Blanára.