Úvod Politika Kollár to v Miláne “rozbalil” pod zástavami Salviniho Ligy v taliančine

Kollár to v Miláne “rozbalil” pod zástavami Salviniho Ligy v taliančine

Foto: archív

V talianskom Miláne sa cez víkend stretli lídri 15 pravicových strán vrátane predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Na schôdzku ich pozval taliansky vicepremiér Matteo Salvini. Tisícky ľudí sa zhromaždili na námestí pred známym milánskym dómom, aby oslávili vytvorenie aliancie európskych nacionalistických strán, ktorú inicioval taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini, informovala agentúra DPA.

Na zhromaždení vystúpil aj Boris Kollár s prejavom v taliančine. „Som rád, že tu dnes môžem byť s vami,“ povedal Kollár vo videu zverejnenom na sociálnej sieti. Salvini je podľa jeho slov najpopulárnejší svetový politik na Slovensku. „Slovákom sa páči preto, lebo dokázal vyriešiť problém s migrantmi,“ povedal pred davom ľudí Kollár.

„On chráni tradície a pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú,“ pokračoval. Kollár zhromaždených ľudí vyzval, aby zjednotili svoje sily. Líder hnutia Sme rodina sa kriticky vyjadril na adresu tradičných politikov na Slovensku, v Taliansku a Európskej únii.

Vystúpenie Borisa Kollára v Miláne: