Úvod Spoločnosť Lipšic za mreže nepôjde. Ako minister žiadal pre vinníkov nehôd nepodmienečné tresty

Lipšic za mreže nepôjde. Ako minister žiadal pre vinníkov nehôd nepodmienečné tresty

Daniel Lipšic. (Foto: archív)

Daniel Lipšic nepôjde za usmrtenie dôchodcu za mreže. Sudca bratislavského súdu vydal trestný rozkaz, ktorým Lipšica odsúdil na trest tri roky podmienečne s päťročným odkladom. Bývalý poslanec NR SR a exminister, ako aj pozostalí obete ešte môžu podať odpor.

Lipšicovi súd zároveň zakázali viesť motorové vozidlá všetkého druhu na obdobie šesť rokov a musí prejsť školením. „Obvinenému súd uložil ako súčasť probačného dohľadu povinnosť podrobiť sa v súčinnosti s mediačným úradníkom výchovnému programu zameranému na bezpečnosť v cestnej doprave a predchádzanie dopravným nehodám,“ cituje denník Nový Čas hovorcu súdu Pavla Adamčiaka.

Dopravná nehoda sa Lipšicovi stala 19. septembra 2016 o 20:05 h, keď na bratislavskej Vajnorskej ulici zrazil dôchodcu Emila Kalábera, ktorý práve prechádzal po prechode pre chodcov.

Lipšic začal brzdiť, až keď do svojej obete narazil, pričom prekročil povolenú rýchlosť. Je známe, že vo funkcii ministra vnútra Lipšic žiadal pre vinníkov dopravných nehôd, ktorí prekročili rýchlosť a usmrtili chodca, nepodmienečné tresty bez výnimky.