Úvod Politika Mládežnícke hnutie chce pri afrických brehoch blokovať migráciu

Mládežnícke hnutie chce pri afrických brehoch blokovať migráciu

Foto: archív

Kým lode desiatok neziskových organizácií vozia utečencov k európskym brehom, hnutie Generation Identity má v rámci svojho projektu Defend Europe (Bráňte Európu) iný plán. Je proti liberálnej prisťahovaleckej politike a obviňuje politické elity z nečinnosti a neschopnosti. Preto sa rozhodlo získať peniaze na nákup vlastnej lode.

Hlavným cieľom jeho plánovanej misie však nie je prevážať utečencov do Európy, ale naopak, postarať sa o to, aby zostali na africkom kontinente. Mladí ľudia sa zameriavajú na zdokumentovanie činnosti neziskoviek, priamo sa podieľajúcich na ilegálnom pašovaní ľudí do Európy. Zároveň mienia zasahovať v prípade nezákonných praktík neziskoviek či pašerákov.

„Budeme spolupracovať s líbyjskou pobrežnou strážou a v prípade potreby jej ponúkneme pomoc. Chceme konať tam, kde naši politici zlyhali, a urobiť všetko pre zastavenie zničujúcej ilegálnej migrácie do Európy. Ak dostaneme signál SOS, samozrejme, ľuďom v núdzi pomôžeme. Potom ich však nedovezieme do vzdialenej Európy, ale odovzdáme ich do rúk líbyjských úradov,“ píše sa v správe hnutia s tým, že jeho loď nebude narušovať teritoriálne vody nijakého zo štátov v oblasti.

Foto: archív
Foto: archív

Generation Identity tvrdí, že masívna migračná vlna mení tvár európskeho kontinentu. „Prichádzame o bezpečnosť a náš spôsob života. Čoskoro sa môže stať, že Európania budú doma menšinou. Naša budúcnosť je vážne ohrozená,“ píše sa na jeho webe. Ako uvádza WeSearchr.com, hnutie už získalo od darcov vyše 90-tisíc dolárov. Dostalo dokonca loď, ktorá čoskoro vypláva na svoju prvú misiu.

„Problém je v tom, že naša loď nie je v Stredozemnom mori, ale treba ju previezť odinakiaľ. Máme posádku aj konkrétny plán, ako ubrániť Európu a zároveň zachraňovať životy na mori. Naše možnosti sú však obmedzené. Po nátlaku mainstreamových médií a politikov nám zablokovali účty. Nemáme peniaze, nijaké médiá ani fondy Georgea Sorosa. Môžeme sa spoliehať len na vašu pomoc.“