Úvod Spoločnosť Na pochode Hrdí na rodinu bolo dvetisíc ľudí, podporil ho Danko, Kollár i...

Na pochode Hrdí na rodinu bolo dvetisíc ľudí, podporil ho Danko, Kollár i Uhrík

Foto: archív

Ôsmym pochodom s názvom Hrdí na rodinu chcela Aliancia za rodinu verejne vyjadriť, že rodina je výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti. Na sobotňajší bratislavský pochod prišlo podľa odhadov dvetisíc ľudí.

Medzi účastníkmi boli aj politici, pochod prišiel podporiť napríklad predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko, líder hnutia Sme rodina Boris Kollár či nový europoslanec za stranu Ľudová strana Naše Slovensko Milan Uhrík. Pochod podporili aj viacerí prívrženci tejto strany.

Účastníci sa streli na Rudnayovom námestí, prešli niekoľkými ulicami a vrátili sa späť na námestie, kde sa pokojne rozišli. Podujatie sa skončilo približne o 15:30 h. Ako avizovali na stránke hrdinarodinu.sk, pre deti prichystali viacero prekvapení a tiež vyzvali verejnosť, aby prišla v červených tričkách.

Aliancia za rodinu na sociálnej sieti uviedla, že protestovať nebudú. „Pokojne a s prajnosťou v srdci voči všetkým ľuďom chceme v deň dúhového prideu svedčiť o históriou overenom dobre, ktoré sa nachádza v manželskom vzťahu medzi mužom a ženou,“ napísala aliancia na stránke.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko už predtým potvrdil svoju účasť na pochode. „Každý má právo žiť ako sa rozhodne, nikto však nemá právo na to, aby maloleté deti nútil žiť vo zväzku dvoch mužov alebo dvoch žien. Pre SNS vždy bola hranica akceptovateľnosti to, aby si homosexuálne páry nemohli adoptovať maloleté deti,“ deklaroval Andrej Danko.

Andrej Danko s Antonom Hrnkom na pochode Hrdí na rodinu. (Foto: archív)