Úvod Z DOMOVA NAKA obsadila Tipos a zatkla šéfa lotériovej spoločnosti

NAKA obsadila Tipos a zatkla šéfa lotériovej spoločnosti

Foto: archív

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obsadila sídlo lotériovej spoločnosi Tipos v Bratislave v rámci vyšetrovania legalizácie príjmov z trestnej činnosti cez štátnu akciovku. Do budovy malo vojsť približne 30 policajtov.

Polícia ma preverovať, prečo Tipos umožnil hráčom preposielať peniaze z hráčskych kont na súkromné účty bez toho, aby riadne stávkovali a či nebol národný lotériový gigant zneužívaný na tzv. pranie špinavých peňazí. Policajti mali zatknúť aj šéfa spoločnosti Jána Barcziho.

Polícia prostredníctvom sociálnej siete v krátkosti informovala o tom, že NAKA vykonáva zaisťovacie úkony v lotériovej spoločnosti. „Ide o úvodné štádium trestného konania, k priebehu jednotlivých procesných úkonov v súčasnosti nie je možné poskytnúť viac informácií.

Jediným akcionárom Tiposu je štát prostredníctvom Ministerstva financií SR. Rezort tvrdí, že je situáciou v národnej lotériovej spoločnosti znepokojené. „Ministerstvo financií SR bude čakať na výsledok vyšetrovania. S ohľadom na priebeh vyšetrovania sa nebude k tejto téme momentálne vyjadrovať,“ uviedol rezort financií vo svojom vyhlásení.