Úvod Politika Národná koalícia: Médiá umelo spájajú stranu s kontroverznými osobami

Národná koalícia: Médiá umelo spájajú stranu s kontroverznými osobami

Advokát a podpredseda Národnej koalície Marek Para. (Foto: Michaela Kolimárová)

Za mediálny „superpríbeh s mafiánskou zápletkou“ a snahu o senzáciu za každú cenu považuje Národná koalícia (NK) umelé spájanie strany prostredníctvom uznávaného advokáta a zároveň jej podpredsedu Mareka Paru s predstaviteľmi slovenského podsvetia Marekom Trajterom, Róbertom Lališom alebo s kontroverznými osobami od Pavla Ruska cez Mariána Kočnera či Filipa Rybaniča až po Ivana Lexu na základe toho, že je alebo bol v minulosti ich obhajcom. Skutočnosť, že je obhajcom takého širokého spektra mediálne známych osôb, svedčí podľa strany o jeho vysokej profesionalite v oblasti trestného práva.

„Sme stranou, ktorá chce zmeniť politické, ekonomické a sociálne pomery na Slovensku k lepšiemu a najmä v prospech bežných ľudí. Väčšina z našich vrcholových ako aj regionálnych predstaviteľov vstúpila do politických vôd, pretože sa už nechcela len prizerať na to, čo sa deje pri tomto dennodennom množstve káuz, ktoré nikto nerieši.

Jedným z týchto ľudí je aj Marek Para, vyhľadávaný advokát doma aj v zahraničí, odborník vo svojej oblasti, ktorý podobne ako väčšina ľudí v našej krajine je za obnovenie právneho štátu, ochranu zákonnosti a spravodlivosti.

A preto špekulovať o tom, že za našou stranou stojí ktokoľvek z jeho klientov je nezmyselná rozprávka,“ zdôraznila Slavěna Vorobelová, predsedníčka NK, ktorá predčasom sama upozornila na nezákonné praktiky v rezorte Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny a stala sa chráneným oznamovateľom protispoločenskej činnosti.

Podpredseda NK Marek Para nevidí nič neprofesionálne v tom, že podporuje v kandidatúre na prezidenta exministra spravodlivosti a sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina. „Ponuku vstúpiť do Národnej koalície som dostal od jej vtedajšieho lídra a exministra financií Sergeja Kozlíka.

Marek Para nevidí nič neprofesionálne v tom, že podporuje kandidatúru Štefana Harabina na prezidenta SR. (Foto: Michaela Kolimárová)

Silným impulzom pre môj vstup do mojej prvej politickej strany bolo zneužívanie vraždy dvoch mladých ľudí, Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, na politické ciele celým spektrom politikov, vrátane prezidenta Andreja Kisku.

Keď na marcovom sneme prišlo k výraznému omladeniu vrcholového vedenia strany, boli naplnené moje očakávania s ohľadom na budúce smerovanie, dynamiku a akcieschopnosť pri presadzovaní troch základných pilierov strany: národného, sociálneho a kresťanského,“ hovorí Marek Para, ktorý ako advokát má so svojimi klientmi profesionálny vzťah.

Jediné, čo by mu prekážalo, je, ak by sa spreneveril poslaniu advokáta alebo porušil zákonné či morálne predpoklady obhajoby. „Národná koalícia je stranou, ktorá nemá nijaké nejasné pozadie. Práve výrazné omladenie vedenia prinieslo nové názory, ktorými máme záujem prispieť k riešeniu spoločenských problémov,“ dodal Para.