Úvod Politika Orbán obviňuje Sorosa z pokusu o deštrukciu Európy

Orbán obviňuje Sorosa z pokusu o deštrukciu Európy

Viktor Orbán. (Foto: archív)

Maďarský premiér Viktor Orbán je presvedčený o existencii sprisahania svetovej elity, významných finančníkov a nikým nezvolených lídrov, uvažujúcich nadnárodne. V tejto súvislosti obvinil Georgea Sorosa z pokusu o deštrukciu Európy tým, že podporuje migrantov utekajúcich na Starý kontinent z Blízkeho východu.

Americký miliardár maďarského pôvodu, vlastným menom György Schwartz, sa podľa Orbána pre miliardy nezastaví ani pred zničením Európy. Len ťažko si „možno predstaviť, že by veľké európske štáty s obrovskými a dobre organizovanými tajnými službami neboli pripravené čeliť prílevu migrantov“.

„Kto sa v Európe slobodne rozhodol, že sem nelegálne prídu milióny ľudí, ktorých si potom budú musieť krajiny prerozdeliť? To, čo sa dnes deje, nemá nijaký demokratický základ. Európska únia sa mení na anarchiu.“

Ak sa proti súčasnému dianiu nevzoprieme, náš kontinent nám už viac nebude patriť. Podľa maďarského premiéra sa však, našťastie, Európania konečne začali prebúdzať a uvedomujú si, že masívna imigrácia je problém. Veď ide o našu vlastnú identitu.

Foto: archív
George Soros. (Foto: archív)