Úvod Politika Paška: Kažimírovo ministerstvo bráni zavedeniu 13. a 14. platu

Paška: Kažimírovo ministerstvo bráni zavedeniu 13. a 14. platu

Foto: archív

Po tom, čo SNS neuspela so svojou snahou o odvolanie ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), začína opäť spomínať svoje požiadavky v sociálnej oblasti. Prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška v tejto súvislosti tvrdí, že ministerstvo financií vedené Petrom Kažimírom (Smer-SD) bráni zavedeniu 13. a 14. platu, ktorý presadzujú národniari.

Paška však zároveň potvrdil, že po štvrtkovej návšteve predsedu vlády a Smeru-SD Roberta Fica v poslaneckom klube SNS sa veci dali do pohybu. „Pán premiér pochopil, že to nie je len finančná otázka, ale aj otázka podpory pracujúcich ľudí. Máme dnes už prísľuby, že sa pán minister Kažimír bude snažiť odstrániť prekážky, ktoré jeho ministerstvo kládlo,” vyhlásil podpredseda SNS.

Podpredseda národniarov priznal, že hoci Ján Richter zostáva na čele rezortu práce, problémy, ktoré v jeho práci poslanci národniarov videli, nezmizli. „Dlhšie sa napríklad usilujeme, aby daňový odvod pre ľudí, ktorí vychovávajú deti, bol podstatne vyšší. Máme záujem na posilnení rodinnej politiky. Pán minister ide ale stále cestou, ktorú má zaužívanú,” tvrdí Paška.