Úvod Z DOMOVA Pellegrini nevylúčil, že odíde zo Smeru-SD a bude kandidovať za inú stranu

Pellegrini nevylúčil, že odíde zo Smeru-SD a bude kandidovať za inú stranu

Foto: archív

Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa na tlačovej konferencii vyjadril k jeho ďalšiemu politickému pôsobeniu. Uviedol, že v týchto týždňoch uvažuje o tom, aké má byť jeho miesto a postavenie v rámci strany. Nevylúčil ani možnosť, že by do volieb išiel na kandidátke inej strany ako Smer-SD.

“To rozhodnutie ešte nie je, tak nerád by som teraz cez médiá pokračoval v nejakej diskusii. Potom to vždy naruší tú normálnu diskusiu. Nechajte mi ešte, prosím, čas. Uvidíme, čo prinesie život,” povedal novinárom.

“Dôležité je pre mňa to, že keď sa mám naplno odovzdať boju za dobré veci, alebo že sa mám volieb zúčastniť, aby som na 110 percent mohol odovzdať maximálny výkon, tak, samozrejme, musím byť stotožnený so všetkým, čo k tomu patrí,” uviedol a dodal, že s exministrom zdravotníctva a vnútra Tomášom Druckerom sa o politickej budúcnosti nerozprával.

Premiér zdôraznil významnú úlohu Smeru-SD v jeho politickej kariére. Podľa jeho slov sa vo vládnej strane hľadá prienik programových priorít, s ktorými pôjdu sociálni demokrati do volieb.

“Viete, ja mám aj nejakú zodpovednosť. Predsa som v Smere začínal a prežil som tam všetky aktívne politické roky, preto je mojou hlavnou prioritou sústrediť sa na to, aby sme našli dobrú formu a spôsob, ako realizovať aj moje myšlienky a ako zabezpečiť, aby najsilnejšia politická strana v histórii krajiny si naďalej zachovala takéto postavenie.”