Úvod Z DOMOVA Poslanci tesným výsledkom hlasovania neodvolali Mikulca z funkcie

Poslanci tesným výsledkom hlasovania neodvolali Mikulca z funkcie

Roman Mikulec. (Foto: archív)

Minister vnútra Roman Mikulec zostáva vo svojej funkcii. Poslanci Národnej rady SR hlasovaním nepodporili opätovný návrh opozície na jeho odvolanie. Zo 120 prítomných poslancov podporilo návrh na odvolanie 53 zákonodarcov, proti bolo 58, zdržali sa šiesti a traja nehlasovali.

Návrh na vyslovenie nedôvery Mikulcovi podporili opoziční poslanci, členovia klubu Sme rodina, okrem predsedu NR SR a Sme rodina Borisa Kollára, ktorý sa zdržal, neboli prítomní v rokovacej sále. Hlasovania sa zdržali i niekoľkí poslanci za SaS.

Opozícia ministrovi vnútra vyčítala medializované informácie o jeho priamom zasahovaní do „živých“ trestných vecí. Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že Mikulec komunikoval s policajným prezidentom a pýtal sa ho na stav vyšetrovania konkrétnych prípadov. Podľa neho je preukázateľne podozrivý z korupcie a dal pokyn na prerušenie policajného zásahu.

Mikulec čelil odvolávaniu v parlamente už niekoľkokrát, no zakaždým zostal v kresle ministra. Naposledy sa ho opozícia pokúsila odvolať v marci pre nezvládnutie riadenia utečeneckej krízy.