Úvod Z DOMOVA Premiér Heger oznámil odchod OĽaNO, s Naďom a Budajom chcú vlastnú stranu

Premiér Heger oznámil odchod OĽaNO, s Naďom a Budajom chcú vlastnú stranu

Eduard Heger. (Foto: archív)

Dočasne poverený premiér Eduard Heger oznámil odchod z vládneho hnutia OĽaNO. Na sociálnej sieti napísal, že má vlastnú víziu o politike. „Dnes sa moja úloha a poslanie v hnutí naplnili.

Mám vlastnú víziu o politike. Viem, že ak ju chcem naplniť, musím sa vydať vlastnou cestou,“ vyhlásil. Svoje pôsobenie v OĽaNO Heger označil za jednu z najdôležitejších životných etáp.

„Dostal som od hnutia dôveru a príležitosť byť súčasťou vlády a neskôr riadiť našu krajinu. S hnutím som si prešiel dlhú spoločnú cestu. Zažili sme náročné i pekné chvíle. Robili sme aj chyby, pretože nie sme dokonalí, pretože sme len ľudia,“ povedal. Líder hnutia Igor Matovič mu v komentári poďakoval za spoločnú cestu a zaželal veľa šťastia.

Nový politický projekt by mal Heger tvoriť s dočasne poverenými ministrami Jaroslavom Naďom či Jánom Budajom. Všetci traja boli súčasťou predsedníctva OĽaNO. Šéf poslaneckého klubu Michal Šipoš avizoval, že pokiaľ Heger odíde z OĽaNO, hnutie mu „nebude robiť zle“ a mal by vládu viesť až do predčasných parlamentných volieb.