Úvod Politika Premiér sa chce stretnúť s organizátormi protestov Za slušné Slovensko 

Premiér sa chce stretnúť s organizátormi protestov Za slušné Slovensko 

Foto: archív

Vláda pod vedením Petra Pellegriniho má za sebou svoje prvé rokovanie. Kabinet schválil svoje programové vyhlásenie. Ide o ten istý dokument, ktorý pred dvoma rokmi prijala vláda Roberta Fica. Odstránili z neho len časť o predsedníctve Slovenska v Rade EÚ, ktoré je minulosťou. „Nejde o text programového vyhlásenia, ale o to, aby sme hneď od pondelka mohli pracovať,“ vysvetlil po zasadnutí vlády Pellegrini.

Nový premiér po rokovaní predstúpil pred médiá a odpovedal na niekoľko novinárskych otázok. Hlavným mediálnym poradcom expremiéra Roberta Fica bol poslanec Smeru Erik Tomáš. Pellegrini informoval, že s jeho službami už neráta. „Erik Tomáš nebude mojím mediálnym poradcom. Mediálny tím budem postupne tvoriť podľa svojich predstáv. Dohodli sme sa, že si Erik Tomáš bude napĺňať svoj mandát v NR SR,“ povedal predseda vlády.

Samotný Tomáš tvrdí, že bude aj naďalej spolupracovať s Robertom Ficom ako jeho poradca. „Mojou úlohou bude zosúladiť mediálnu politiku strany s mediálnou politikou vlády. Zároveň budem naďalej vykonávať mandát poslanca,“ napísal na Facebooku.

Od expremiéra Pellegrini prevzal kancelárie na Úrade vlády. Stretol sa so zamestnancami a po rokovaní vlády odišiel na letisko, keďže odlieta do Bruselu na zasadnutie Európskej rady.„Rozprávam po anglicky a nemecky, myslím si, že by som s týmito dvoma jazykmi mohol vybaviť všetko, čo treba,“ dodal.

Premiér tiež uviedol, že sa plánuje stretnúť s organizátormi protestov Za slušné Slovensko, ale až potom, ako jeho vláde vysloví Národná rada SR dôveru. Na proteste by si však vystúpiť netrúfol.

„Tiež som za slušné Slovensko, ale asi uznáte ľudsky, že v prípade že by som sa teraz v týchto vypätých emočných situáciách objavil v takom dave, asi by to nebolo nič príjemné. Mám skúsenosť, keď som v dobrej viere išiel odovzdať pozdrav našim hokejistom a zažil som, ako dav spontánne reaguje. Pravdepodobne by to vyvolalo kontroverziu,“ poznamenal. Čo má byť obsahom rozhovorov sorganizátormi protestov, Pellegrini neuviedol.

Foto: archív