Úvod Politika Prorodinný aktivista vyzval Slovenskú sporiteľňu na podporu Národného pochodu za život 

Prorodinný aktivista vyzval Slovenskú sporiteľňu na podporu Národného pochodu za život 

Tomáš Kováčik. (Foto: archív)

Šéf občianskeho združenia Asociácia za život a rodinu Tomáš Kováčik na sociálnej sieti verejne vyzval Slovenskú sporiteľňu, aby rovnakou sumou ako Dúhový pride podporila aj Národný pochod za život, ako jednu z najmasovejších akcií pro-life hnutia. Kováčik tak reagoval na aktuálny krok Slovenskej sporiteľne, ktorá oznámila, že sa bude podieľať na financovaní podujatí komunity LGBTI ako sú Dúhový pride či Filmový festival inakosti.

Banka sa totiž pridala k výzve LGBTI aktivistov, žiadajúcich od občanov finančné prostriedky na uskutočnenie spomenutých podujatí. Slovenská sporiteľňa avizovala, že vyzbieranú sumu zdvojnásobí. Banka týmto krokom mnohých ľudí pobúrila vrátane vlastných klientov, ktorí na sociálnych sieťach masovo prejavujú svoj nesúhlas. Niektorí z nich avizujú, že zrušia svoje účty v tejto finančnej inštitúcii.

Kováčik vedeniu Slovenskej sporiteľne navrhol, aby finančne podporila Národný pochod za život minimálne rovnakou sumou, akou podporí Dúhový pochod LGBTI. “Očakávam proaktívnu odpoveď a kontaktovanie organizátorov do 24 hodín,” poznamenal Kováčik.

Kováčikova výzva nie je prekvapením, keďže prorodinné organizácie si uvedomujú zhubné dôsledky extrémistických myšlienok, ktoré sa šíria na LGBTI podujatiach. Podporou LGBTI komunity sa podľa nich útočí na kresťanské hodnoty a tradičnú rodinu ako základ našej spoločnosti. Slovenská sporiteľňa na Kováčikovu výzvu zatiaľ nereagovala.

Foto: archív