Úvod Politika Putin: Ja sa ešte nikam nechystám

Putin: Ja sa ešte nikam nechystám

Foto: archív

Ruský prezident Vladimir Putin ubezpečil, že z najvyššieho vládneho postu sa zatiaľ nechystá odísť. Reagoval tak na otázku jedného z diskutérov na investičnom fóre Rusko pozýva, ktoré sa konalo v Moskve.

Diskutér sa zaujímal o to, ako asi bude Rusko vyzerať deň po Putinovom odchode z prezidentského úradu. „Kam sa ponáhľate, ja sa ešte nikam nechystám,“ vyhlásil Putin podľa agentúry TASS. Podľa jeho slov sa „Rusko už aj teraz cíti sebaisto a sebestačne, je otvorené pre spoluprácu so všetkými partnermi vrátane Spojených štátov“.

V tejto súvislosti Putin vyjadril nádej, že „k tomuto poznaniu“ dospejú aj zahraniční partneri Ruska, a „potreba vyriešiť spoločné úlohy a problémy nás povzbudí k efektívnej spolupráci.“ Čo sa týka ďalšieho rozvoja Ruska, Putin zdôraznil dôležitosť realizácie veľkých vládnych projektov. Vyjadril presvedčenie, že „ak sa vydáme na cestu ich realizácie, krajina sa zmení – a zmení sa k lepšiemu“.

Putin na fóre vyzval Spojené štáty, aby sa vzdali politiky jednostranných sankcií a hľadali s Ruskom styčné body. Dodal, že Rusko je pripravené na spoluprácu s USA, a podotkol, že o tom chce hovoriť s prezidentom USA Donaldom Trumpom, keď sa stretnú v rámci blížiaceho sa samitu G20 v Argentíne.